נמשכים הגינויים בעולם לטבח בבית הכנסת: "אין מקום לאנטישמיות במאה ה-21" - 0404
נמשכים הגינויים בעולם לטבח בבית הכנסת: יוטיוב

נמשכים הגינויים בעולם לטבח בבית הכנסת: "אין מקום לאנטישמיות במאה ה-21"

ארגונים, אישים וקהילות, יהודיים ושאינם יהודיים, המשיכו במהלך שעות הלילה והבוקר (ראשון) לגנות את הטבח שאירע אמש בבית הכנסת "עץ החיים" בפיטסבורג, פנסילבניה, ארצות הברית.

בין המגנים ניתן למנות את בתו של הנשיא טראמפ, נשיאי צרפת וטורקיה, מזכ"ל האו"ם, משרדי החוץ של מדינות העולם ועוד.

איוונקה טראמפ (יעל קושנר), בתו של הנשיא דונלד טראמפ, אמרה כי "אמריקה חזקה יותר מפעולותיו של קנאי מושחת ואנטישמי. כל האמריקאים הטובים עומדים לצידו של העם היהודי. אנחנו חייבים להתאחד נגד שנאה ורוע".

נשיא צרפת, עמנואל מקרון, אמר כי "חושבים על אלה שנפגעו במהלך הירי בפיטסבורג. אנו עם העם האמריקני, באבלו".

מזכ"ל האו"ם מסר כי "אנו מגנים בחריפות את הירי בבית הכנסת "עץ החיים". אנטישמיות היא סכנה לערכים, לדמוקרטיה, לשלום ואין לה כל מקום במאה ה-21".

ממשרד החוץ של לוקסמבורג נסמר כי "אין מקום לאנטישמיות במאה ה-21. אנו מביעים את תנחומינו הכנים למשפחות ולחברים של אלה שנפגעו בהתקפה הנתעבת".

נשיא טורקיה, רג'פ טאיפ ארדואן, אמר כי "אני מגנה את הפיגוע בבית הכנסת בפיטסבורג ומביע את תנחומי הכנים למשפחות הקרבנות ולעם האמריקאי. טורקיה מגנה באופן חד משמעי כל צורה של טרור בכל חלקי העולם, ללא כל קשר למטרותיו".

קטאר מסרה כי "אנו מגנים בחריפות את הירי בפיטסבורג, דוחים על הסף כל ביטוי של אלימות ועבריינות מבלי להתחשב במניעיהם ובנסיבותיהם".

ארגון ההצלה IRC מסר כי "אנו מגנים את ההתקפה בפיטסבורג ומתאבלים על הקרבנות. מביעים סולידריות עם קהילת פיטסבורג ומגנים באופן החזק ביותר כל אלימות וכל שנאת זרים".

ממוזיאון השואה בוושינגטון נמסר כי "אירועים אלה מזכירים לנו את הסכנות שבשנאה ובאנטישמיות. אנו קוראים לקדם סולידריות חברתית ולכבד את כבודו של הפרט".

מהלובי היהודי בארצות הברית נמסר כי "מעשה הטרור הזה לא נבע רק משנאת יהודים, אלא גם משנאה לפליטים ולמהגרים ולאותם ארגונים וקהילות שמסייעים להם. העלייה המהירה של מעשי האנטישמיות בארצות הברית חייבת להדחות לא רק על ידי הנפגעים עצמם, אלא גם על ידי כל העם האמריקאי."

המועצה הארצית של צעירי ישראל (NCYI) מסרה כי "אנו מגנים בחריפות את הטבח ומוכנים לעבוד עם המחלקה לביטחון הפנים בכדי לשפר עוד יותר את רמות האבטחה של בתי הכנסת שלנו".

אמש פרסמנו כאן בחדשות 0404 את דבריו של הנשיא טראמפ בעקבות הטבח.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com