המשטרה לא פעלה - חבר המועצה נכנס למ.פ. שועפט וחילץ הקטנוע שנגנב. השוטר: ״יהרגו אותך״ - האזינו לשיחה - 0404

המשטרה לא פעלה – חבר המועצה נכנס למ.פ. שועפט וחילץ הקטנוע שנגנב. השוטר: ״יהרגו אותך״ – האזינו לשיחה

לא יאמן. אזרח שהבין כי משטרת ישראל לא תסייע לו להשיב את הקטנוע שנגנב ממנו בירושלים, החליט לעשות מעשה, נכנס עם חברו לתוך מ.פ. שופעט, עקב אחר הגנבים בזכות מיקום שקיבל מחברת איתוראן וברגע האמת איים עליהם שכדאי להם להשיב לו את הקטנוע – כך נודע לראשונה לחדשות 0404.

האזרח, אריה קינג, חבר מועצת העיר ירושלים, פנה תחילה למשטרת ישראל והגיש תלונה סמוך לשעה 23:00. מאוחר יותר, הבין כי משטרת ישראל לא תעשה דבר, כמו במקרים רבים ודומים והחליט להכנס יחד עם חברו לתוך השכונה העוינת ולהחזיר לעצמו את הקטנוע הגנוב. המרדף אחר הקטנוע הגנוב החל בשועפט והמשיך לשכונת השלום שליד ענתא. חשוב לזכור כי מ.פ. שועפט – שטח בירושלים שהמשטרה לא נכנסת אליו.

מ.פ. שופעט, אחד המקומות המסוכנים, שנאה וטרור מידי יום, כולל בקבוקי תבערה רבים לעבר מעבר שופעט, היכן שקינג וחברו נכנסו ללא כל חשש. במהלך השיחה הבהיר קינג לשוטר במוקד המשטרה כי אינו חושש מאחר והכל שייך לנו ואין ממה לחשוש.

״אני לא מבין אותך איך אתה נכנס לשם״, אמר השוטר לקינג בשיחה הטלפונית. קינג השיב מיד: ״אני נכנס כי זה חלק מירושלים. אני מרגיש כמו בעל הבית״. השוטר המשיך ושאל: ״אז הכל בסדר? יהרגו אותך ואתה בסדר?״…

אריה קינג לחדשות 0404: ״עקבתי אחריהם בתוך מחנה הפליטים במשך 5-10 דקות. חיכינו לעיתוי הנכון, כשיהיו בלי אנשים לידם. ברגע שהם נכנסו למאפיה דיי מבודדת, נכנסתי אחריהם למאפייה, סגרתי את הדלת ואמרתי להם, בדרך שלי, שלא כדאי להם להתעסק איתי. בעל המאפיה התערב והבהיר להם שאכן כדאי לסיים את הסיפור הזה בטוב. יצאתי החוצה ואחרי כמה דקות הוא יצא אליי ואמר ׳אתה יכול לקחת את הקטנוע׳. הבהרתי לו שאני לא בדיוק שואל אותו, כי באתי לקחת את הקטנוע שלי״.

קינג המשיך וסיפר לחדשות 0404: ״לקחתי את הקטנוע, אבל הוא לא הניע כי הם קרעו לו את כבלי החשמל. הזעקתי חבר נוסף, שהגיע עם אופנוע, חיבר את הקטנוע בכבל וחילץ אותי בנסיעה החוצה״.

אחד מאנשי השכונה שלח לקינג הודעות וכתב לו: ״יש לך ביצים שאין לכל משטרת ירושלים. הגנבים פה גונבים גם מהיהודים וגם מהערבים ואתה היחיד ששמת אותם במקום״.

האזינו להקלטת השיחה בין קינג לשוטרים, בעת שחילץ את הקטנוע.

מהמשטרה נמסר בתגובה: “אנו מצרים על סיקור מוטה הכולל טענות והכללות שאין להן כל קשר למציאות. העובדה שאדם לוקח סיכונים מיותרים ובוחר שלא להמתין למשטרה ולא מאפשר לה לבצע את תפקידה – איננה מעידה על דבר, חוץ מכך שהאירוע יכל היה להסתיים אחרת ולהסלים נוכח מעשה נחפז וחסר אחריות.

בניגוד לנטען, בשנים האחרונות נאבקת המשטרה בנחישות בעבירות הרכוש והתוצאות בהתאם: ירידה של כ-40% בכמות עבירות הרכוש בתוך עשור, לצד אלפי מעצרים וכתבי אישום נגד כנופיות ועבריינים. בשנה החולפת, הירידה הדרמטית ביותר נרשמה בתחום גניבות הרכב, זאת על אף גידול מתמיד במספר כלי הרכב הנעים בכבישי ישראל – כשחלה ירידה של כ-20% בכמות כלי הרכב שנגנבו בישראל ובתוך עשור חלה ירידה של למעלה מ-50%. בנוסף אלפי רכבים גנובים מוחזרים לבעליהם החוקי מדי שנה.

ירידה זו העמיקה ב-13% נוספים בחציון הראשון של השנה הנוכחית (2018), וכן נעצרו ע״י המשטרה 753 גנבי רכבים והוגשו מאות כתבי אישום, כשבאזור ירושלים בלבד נתפסו והושבו לבעליהם למעלה מ-170 כלי רכבים גנובים מאז תחילת השנה.
עוד בניגוד לנטען, משטרת ישראל ולוחמי מג״ב פועלים בכל ימית השנה נגד כנופיות ועבריינים, גם באזור מזרח ירושלים ובכלל זה מ.פ שוועפט, כמו בכל מקום אחר בישראל.

המשטרה קוראת לאזרחי ישראל שלא לקחת את החוק לידיים ולבצע מעשים פזיזים שעלולים להסלים אירוע של פגיעה ברכוש, לאירוע של פגיעה בחיי אדם, ולדווח על כל אירוע מעין זה למשטרה על מנת לאפשר לה לבצע את תפקידה.
משטרת ישראל תמשיך לפעול נגד עברייני הרכוש באשר הם, בכל זמן ובכל מקום, למען שלמות רכושם של אזרחי ישראל”.

0404

0404

הגב

avatar
  Subscribe  
Notify of
אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com