האם יתקיימו לימודים? האם נסתובב חופשי? תשאלו את ארגוני הטרור - רק הם קובעים - 0404
צילום: רפאל חיון, 0404

האם יתקיימו לימודים? האם נסתובב חופשי? תשאלו את ארגוני הטרור – רק הם קובעים

תמיד, אבל תמיד ארגוני הטרור (חמאס, ג׳יהאד וחבריהם לדרך הרצחנית), יהיו אלה שיורים ראשונים ומקנחים בירי אחרון.

גם בסוף השבוע הנוכחי, הבוקר, היו אלה המחבלים מעזה שירו את הרקטה האחרונה ולאחריה, עד לרגע זה, לא הגבנו כלל.

שוב, בישראל לא התייחסו לדיווחים על ״הפסקת אש״ שהושגה בתיווך מצרי, אך בפועל, שוב, פועלים בדיוק לפיה. לפי ההכתבה שנגזרה עלינו.

עשרות המטרות שצה״ל פעל לפגיעה בהן במהלך השבת, לא עשו רושם גדול על ארגוני המחבלים ולבטח לא מנעו את הרקטה הבאה, שתגיע, מתי שיתחשק להם.

ההרתעה שלנו, שהלכה לאיבוד מזמן, קבעה עובדה בשטח: ארגוני המחבלים הם שקובעים כיצד עם ישראל יתנהל. ברצותם, ישחקו ילדינו בגני המשחקים ויילכו לבתי הספר וברצותם, נרוץ למקלטים ולמרחבים מוגנים.

עם ישראל שבע בעיקר מההבטחות. ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר הביטחון אביגדור ליברמן הבטיחו לפגוע קשות בחמאס. הם דיברו על טרור הבלונים והבלגאן על הגדר. אפילו לא על רקטות. מי שלא מסוגל לטפל בבלונים, מתקשה לעמוד בהבטחות על רקטות.

בשעות האחרונות שוחחתי עם חברים שונים ומי שעשה זאת כמוני ועם סביבתו הקרובה, מבין כי רבים ברחוב מדברים על מה שקורה בעוטף ישראל. המכנה המשותף לכולם: זעם עצום על ממשלת ישראל שלא מטפלת בטרור העזתי. זעם, על כך שראש הממשלה ושר הביטחון מאפשרים לכולם לזלזל בנו.

באופן קבוע ידענו לדבר על עוצמתו של צה״ל – על כוחותינו כצבא נפלא, חזק, עוצמתי וכזה היכול להתמודד עם כל טרור, עם כל אוייב.

ישראל 2018 ממשיכה להוכיח כי ארגון טרור יכול לה, יכול לשגע אותה, יכול לשגע עם שלם.

אי אפשר להסכים ולקבל את העובדה שמאות אלפים עברו שבת שחורה ומרה. שבת תחת טילים. שבת תחת חוסר וודאות. למי שכבר הספיק לשכוח, רק לפני ימים אחדים נהרס בית בבאר שבע כתוצאה מפגיעת רקטה ואחרת נפלה בים, סמוך לאחד מחופי גוש דן.

שוב, לא היה אחד במדינה הקטנה והמיוחדת שלנו, שלא היה משוכנע שהנה, ״הפעם אנחנו נכנסים בהם״… ואז, כמה שעות אחרי מתברר, שוב, שאותו ניגון חוזר על עצמו. חמאס וג׳יהאד קובעים את המתרחש בשטח. לא אנחנו. בלתי נתפס!

בסרטון: המטח הראשון שנורה בשישי בערב לעבר שדרות.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com