צפו בכוחותינו מספרים על פעולות הסיוע לירדן בניסיון לאתר את הילדים הירדנים שנסחפו בשיטפונות - 0404

צפו בכוחותינו מספרים על פעולות הסיוע לירדן בניסיון לאתר את הילדים הירדנים שנסחפו בשיטפונות

מטוסי ומסוקי חיל האוויר, מפקד ולוחמי 669 הוזנקו אמש (חמישי) לירדן בניסיון לאתר ילדים ירדנים שנסחפו בעקבות השיטפונות שהתרחשו כחלק מהסערה שפקדה גם את ארצנו.

הכוחות פרסו מיד עם הגעתם את ציוד החילוץ והקימו חוליית פיקוד קרקעית לניהול המשימה ולהפעלת הכוחות האוויריים שסייעו בהארת אזור החיפושים.

לבקשת הירדנים, כוחותינו סייעו לאיתור ניצולים חיים וזאת על אף תנאי מזג האוויר ותנאי השטח הקשים.

אמש דיווחנו כאן בחדשות 0404 על מותם של לפחות 16 אזרחים ירדנים באירוע.

מדברי סגן-אלוף א׳, מפקד יחידת החילוץ והפינוי 669: ״קיבלנו דיווח מתא שליטה של חיל האוויר שאנחנו נדרשים להיערך למשימת חילוץ משיטפון של ילדים שיצאו לטיול, ואנחנו נדרשים לצאת ולהיות מוכנים כמה שיותר מהר. המורכבות באירוע היא קודם כל שמדובר בילדים, הדבר השני הוא שזה אירוע שקורה בלילה, במדינה זרה, שיש פערי תקשורת ותיאום מן הסתם, והנחל הוא נחל מאוד מצוקי, גואש, ושוצף, והזרימה בו מקשה על פעולות החילוץ״.

מדברי סרן ע’, טייס בשירות קבע: “כשהגענו לטייסת, אתמול, כבר הבנו שהולך להיות מזג אוויר סוער והתחלנו הכנות בטייסת, גם מבחינת המסוקים וגם מבחינתנו לאירוע מורכב במזג האוויר. בסוף כל ההכנות האלה השתלמו, הצלחנו להגיע כמו שצריך לנקודה״.

מדברי רב-סרן א’, טייס בשירות מילואים: “כשאתה יוצא למשימת חילוץ והצלת חיים, כל מה שאתה מפוקס עליו זה להגיע למי שבשטח ולמי שצריך את העזרה שלך, לא משנה איפה הוא נמצא ומי הוא. התפקיד שלנו הוא לעזור ולסייע, ולמצוא ולהציל חיים, ונעשה את זה בכל מקום ובכל שעה בין אם זה אצלנו או אם זה מהשכנים שלנו״.

הגב

avatar
  Subscribe  
Notify of
אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com