רוכבים על אופניים - מעכשיו יש "וויז" לאופניים - 0404
רוכבים על אופניים – מעכשיו יש depositphotos

רוכבים על אופניים – מעכשיו יש "וויז" לאופניים

אופניים הפכו לאחד מכלי התחבורה המרכזיים, בערים הגדולות. ההסבר ברור – מדובר בכלי תחבורה מאוד נוח, לנסיעות בתוך העיר. תל אביב היא הראשונה שבה העירייה יצרה שבילים ארוכים ונוחים לרוכבים. בהמשך הצטרפה אליה ירושלים ובהמשך הצטרפו גם ערים נוספות.

על רקע זה נוצר צורך למפות את שבילי האופניים – בעוד שמיפוי כבישים למטרת נסיעה ברכב זה כבר עניין טריוויאלי (אפליקציית וויז וגוגל מפס), שבילי אופניים לא מופו עד היום.

מעכשיו זה משתנה – גוגל שרכשה לפני מספר שנים את אפליקציית וויז כשלה עצמה יש שירות דומה Google Maps, היא הראשונה שמציעה "וויז" לשבילי אופניים. בפועל, זה יהיה במסגרת Google Maps ולא דרך אפליקציית ווייז. אבל מדובר על שירות דומה –  תכנון מסלולים.

תל אביב –  170 קילומטר של שבילי אופניים

השירות הזה  נועד לספק את הכמות ההולכת וגדלה של רוכבי אופניים ונוסעים בכלי  תחבורה אלטרנטיביים כמו אופניים חשמליים, קורקינטים ממונעים ועוד.

בהתאמה לגידול בהיקף הרוכבים גם היקף השבילים גדל. בגוש דן יש כ-170 קילומטר של שבילי אופניים, שמתוכם 130 קילומטר בתל אביב ועוד כ-30 קילומטר בבנייה ברחבי עיר. בירושלים מדובר ב-123 קילומטרים של שבילים ייעודים לרוכבים. המספרים האלו רק יילכו ויעלו.

עיריות תל אביב, ראשון לציון וירושלים עבדו בשיתוף עם Google כדי לשפר את איכות הניווט בפיצ'ר של גוגל וכך מופו נתוני שבילי האופניים בערים אלו. העיריות העבירו את המידע על מיקום שבילי האופניים במטרה להנגיש את השבילים למספר הרב ביותר של רוכבים בעיר, להקל על התושבים בתכנון הנסיעה והתניידות בערים עצמן ולהוריד את כמות הפקקים בכבישי הרשויות העירוניות.

זאת לצד עזרה בשמירה על בטיחות הנסיעה של התושבים, עידוד פעילות גופנית ועזרה בצמצום זיהום האוויר וכמות כלי הרכב בשימוש בעיר. ככל שיותר עיריות יעלו את המידע על שבילי האופניים אל המפות, כך תעלה איכות הניווט עבור כל הרוכבים.

איך זה עובד?

ואיך השירות הזה עובד? פשוט – די דומה לשימוש כנהג ברכב.  מזינים כתובת יעד ובוחרים באפשרות 'רכיבה', עם האייקון של רוכב האופניים. הפיצ'ר יאתר עבור המשתמשים את מסלול הרכיבה הקצר ביותר בהתבסס על שבילי אופניים קיימים. הפיצ'ר מתחשב גם בגורמים נוספים כשהמטרה היא גם נסיעה במינימום עליות והימנעות ככל הניתן מכבישים מסוכנים.

מדריכים מאתר הון:

רכיבה באופניים חשמליים – רק עם רישיון

אופניים שיתופיים – השחקניות בתחום וכמה זה עולה?

אופניים – כדאי? כמה עולה? איך נרשמים לתלאופן? – כל מה שצריך לדעת

 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]