בשבוע הבא: מנכ"לית בנק לאומי רוסק עמינח ויו"ר הבנק ברודט יגיעו לוועדת החקירה להסדרי אשראי - 0404
בשבוע הבא: מנכ חדשות 0404

בשבוע הבא: מנכ"לית בנק לאומי רוסק עמינח ויו"ר הבנק ברודט יגיעו לוועדת החקירה להסדרי אשראי

יום ראשון, י"ב בחשוון תשע"ט, 21 באוקטובר 2018

בשעה 10:30 – ועדת החקירה הפרלמנטרית להתנהלות המערכת הפיננסית בהסדרי אשראי ללווים עסקיים גדולים תתכנס לישיבה שתעסוק בבחינת התנהלות בנק לאומי בהסדרי אשראי ללווים עסקיים גדולים – יו"ר הבנק דוד ברודט והמנכ"לית רקפת רוסק עמינח יופיעו בפני הוועדה. הישיבה תתקיים באולם ירושלים ותשודר בערוץ כנסת ובפורטל הוועדה באינטרנט https://bit.ly/2mIU2Fu.

יום שני, כ' בחשוון תשע"ט, 29 באוקטובר 2018

בשעה 09:30 – ועדת הכלכלה תכין לקריאה שנייה ושלישית את ההצעה לתקן את חוק הבנקאות ולבצע שינויים בעמלת הפירעון המוקדם של משכנתה, של ח"כ יואב קיש, שעליה חתומים חברות וחברי כנסת רבים נוספים. לפי ההצעה, הבנקים יחויבו בקרוב להציע לנוטלי המשכנתאות גם מסלול הלוואה שכולל אפשרות לפירעון מוקדם ללא תשלום, בנוסף למסלולים הקיימים כיום.

בשעה 11:00 – הוועדה תכין לקריאה שנייה ושלישית את ההצעה של ח"כ רועי פולקמן לתקן את חוק הבנקאות, על מנת לאפשר ללקוחות בנסיבות מיוחדות, בהן של אבטלה, מחלה או לאחר לידה, לקבל דחייה במועד פירעון של הלוואות לדיור. ההצעה נועדה לתת פתרון לבעיה שנוצרת לנוטלי משכנתאות שאיבדו את מקור פרנסתם ומתקשים לעמוד בהחזרי התשלום החודשי באופן זמני, אם מדובר במובטלים, חולים לתקופה ארוכה של מעל ל-3 חודשים, או לקוחה שילדה ולא חזרה לעבודה בתקופה של חצי שנה לאחר הלידה. הבנקים יוכלו להציע ללקוחות, בעת נטילת המשכנתה, חוזה הכולל אפשרות לדחייה במקרים הללו. עוד מוצע לקבוע כי דחיית התשלום תהייה לשלושה חודשים לפחות, אלא אם הלקוח ביקש תקופה קצרה יותר, ולאורך תקופת ההלוואה יתאפשרו עד  3 דחיות ולא יותר מדחייה אחת בשנה. כמו כן יצטרכו הבנקים למסור ללקוחות מידע על התנאים של דחיית התשלום, ובכלל זה עלויותיו, וההצעה תחול על הלוואות שינטלו לאחר מועד כניסת החוק לתוקף.

בשעה 12:30 – לבקשת ח"כ איציק שמולי וחברות וחברי הכנסת קארין אלהרר, סעיד אלחרומי, אורי מקלב, יצחק וקנין וטלי פלוסקוב, הוועדה תדון בגל סגירה המונית של סניפי בנקים, שלטענת חברי הכנסת מהווה התעללות חמורה בקשישים, נכים ובשכבות מעוטות הכנסה. כזכור, כבר לפני למעלה משנתיים אישרה הוועדה את הצעת היו"ר, ח"כ איתן כבל, לתקן את חוק הבנקאות ולאפשר לבנק ישראל לעצור סגירת סניפים של הבנקים המסחריים. לפי ההצעה הבנקים צריכים לקבל את אישור המפקחת על הבנקים לסגור סניפים, אולם מאז אושר התיקון לחוק נסגרים עוד ועוד סניפים. חברי וחברות הכנסת ביקשו לקיים את הדיון לנוכח נתונים לפיהם בשנים האחרונות נסגרו למעלה מ-260 סניפים, והדבר פוגע בעיקר באזרחים ותיקים ואוכלוסיות מוחלשות שלא יכולות לעשות את המעבר לשימוש באמצעים דיגיטליים. הישיבה תשודר בערוץ כנסת.

יום רביעי, כ"ב בחשוון תשע"ט, 31 באוקטובר 2018

בשעה 09:30 – הוועדה ועדת הכלכלה של הכנסת תמשיך להכין לקריאה שנייה ושלישית את הצעת החוק הממשלתית לפיקוח על צעצועים מסוכנים, שנועדה לנתק את ההסדרה מחקיקת החירום המסדירה את הנושא כיום, להגדיר מהו צעצוע מסוכן ולקבוע הסדרים שיגבילו או ימנעו את השימוש בו.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com