נערכים לשיטפונות: מסוק לאיתור מטיילים, משאבות וסירות חילוץ - כל הפרטים - 0404
נערכים לשיטפונות: מסוק לאיתור מטיילים, משאבות וסירות חילוץ – כל הפרטים דוברות המשטרה

נערכים לשיטפונות: מסוק לאיתור מטיילים, משאבות וסירות חילוץ – כל הפרטים

מפקד מחוז דרום בכבאות והצלה לישראל נערך בכוחות מתוגברים ובאופן מיוחד לקראת הצפי לשיטפונות. ממכון החיזוי של מטאו-טק נמסר כי, בבוקר מזג האוויר יהיה חם יחסית, אך בהמשך ממטרים מקומיים יירדו ברוב חלקי הארץ, מלווים בסופות רעמים, ברד ומשבי רוח חזקים.

המחוז תגבר כוחות בכל המקומות המועדים לשיטפונות והצפות, באזור ים המלח והערבה, בין השאר ע"י יחידות לחילוצים מיוחדים וסירות. נוסף על כך המחוז תוגבר ע"י יחידת להבה של כבאות והצלה לישראל שעוסקת בחילוצים מיוחדים.

מסוק של מ"י עלה הבוקר (חמישי), בכדי לאתר מטיילים וציידי שיטפונות. מפקד מחוז דרום טפסר בכיר שמוליק פרידמן מסר: "מחוז דרום בכלל ואזור הערבה וים המלח בפרט אלה מקומות שאנו למודי ניסיון בהם מהעבר ולכן תגברתי את התחנות בציודים יעודיים לחילוצים כולל סירות, חליפות, משאבות וכו".

כבאות והצלה

בכבאות והצלה מבקשים, אנא השמעו להנחיות כוחות ההצלה ובכל צורך בחילוץ וסיוע חייגו 102.

משטרת ישראל ממליצה לציבור הנהגים להימנע מנסיעה על כביש 90 באזור הערבה (המקטע הדרומי מאזור ים המלח לכיוון אילת).

כל מי שבכוונתו להגיע מחר לאזור הערבה או לכיוון אילת, מומלץ לתכנן נסיעתו בדרכים חלופיות, לאור היתכנות לחסימת כביש 90 באזור הדרומי, זאת בעקבות הצפות ושיטפונות הצפויים בנחלים – מוסיפים במשטרה. עוד מומלץ להתעדכן בכלי התקשורת ובאפלקציות הניווט אודות המצב בצירים טרם היציאה לדרך וכן במוקד 110 של משטרת ישראל.

כבאות והצלה

לאור חשש מהשלכות מזג האוויר הקיצוני, משטרת ישראל קוראת לציבור לנהוג באחריות ולהישמע להוראות:

להלן מספר דגשים חשובים והמלצות לנהגים:

מפאת סכנת החלקה בכביש , על הנהגים לנהוג בזהירות מירבית ולהימנע מלנסוע בצירים בהם ישנו חשש להצפות/שיטפונות או סכנת החלקה וטביעה.

יש להימנע מהגעה לאזורים בהם קיים חשש ממשי משטפונות, לרבות עיסוק במה שמכונה "ציד שטפונות", מה שעלול להוביל לסיכון מיותר.

יש להתאים את מהירות הנסיעה לתנאי מזג האוויר ותנאי הדרך.

על הנהגים להקפיד בטרם הנסיעה ברכב על תקינות האורות וניקוי הפנסים, כמו כן להדליק אורות בזמן הנהיגה.

אין לבצע עצירות פתע ויש לשמור מרחק מהרכב שמלפנים.

תשומת לב מיוחדת יש לתת להולכי רגל, תוך מתן זכות קדימה.

יש להיות מרוכזים היטב בנהיגה ולהימנע מכל היסח דעת לרבות שימוש בטלפון נייד או שליחת הודעות, במקרה הצורך יש לעצור בצורה בטוחה בצד הדרך.

חל איסור לעצור בשול הדרך ובמקום שאינו מיועד לכך, הדבר מהווה סכנה לרכבים החולפים .

במקרה של תקלה ברכב, יש להדליק אורות מהבהבים, ללבוש אפוד זוהר, להציב משולש אזהרה, לעבור אל מעבר למעקה הבטיחות ולהתקשר למוקד 100.

מוקד התנועה של משטרת ישראל יעדכן את מפות הwaze ואת הציבור בדבר מצב התנועה וצירים חסומים באמצעות כלי התקשורת. הציבור מוזמן לפנות בכל שאלה או לקבלת מידע במוקד 110, מוקד המידע של משטרת ישראל.

משטרת ישראל

 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com