השחתת מזוזות והצקות ברשת: "סטודנטים יהודים נופלים קורבן למעשי וונדליזם ואנטישמיות" - 0404
השחתת מזוזות והצקות ברשת: לב העולם

השחתת מזוזות והצקות ברשת: "סטודנטים יהודים נופלים קורבן למעשי וונדליזם ואנטישמיות"

לפני כחודשיים החליט משרד החינוך האמריקאי לעדכן את המדיניות בנוגע להתייחסות ליהדות כמוצא אתני. משמעותו של השינוי היא כי פעילויות של ארגוני BDS וחרם כנגד ישראל בקמפוסים ייחשבו מעתה כאנטישמיות.

על רקע ההחלטה הזו, מעדכן ארגון ZOA במצבם של הסטודנטים היהודים בקמפוסים ברחבי ארה"ב, שלדברי ראשי הארגון נחשב "עגום". ליאור בן דוד, יו"ר מחלקת הקמפוסים של ארגון ZOA בארה"ב, מצויה בקשר מתמיד עם סטודנטים ואגודות סטודנטים פרו-ישראליות ביותר ממאה אוניברסיטאות ברחבי ארה"ב, ואלו מדווחים לארגון באופן יומיומי על המתרחש בין כתלי הקמפוסים.

"התמונה היא די עגומה", אומרת ליאור. "אנחנו מבחינים בעליה גוברת של מספר פעולות האיבה האנטישמיות ופעולות כנגד ישראל והציונות בקמפוסים". ליאור מספרת כי ישנה עלייה מובהקת במקרי האלימות הפיזית והמילולית כלפיי סטודנטים ואגודות פרו-ישראליות, שיוצרים אווירה עויינת ומאיימת עבור הסטודנטים.

"במקרה של הסוכה המרכזית באוניברסיטת קולומביה בניו-יורק, שם ריססו את המילים Free Gaza על קירות הסוכה. המשמעות היותר חשובה במעשה זה, היא שהמבצע בעצם רוצה 'להעניש' ולגרום לדמוניזציה של היהודים כעם בניסיון לבטא דעות פוליטיות נגד מדיניותה של ממשלת ישראל". ליאור מספרת גם על פעולות אנטישמיות שנעשות על ידי ה"ארגון לשחרור פלסטין" (SJP) שבו כיהנה לארה אל-קאסם כנשיאה, ששמה עלה לכותרות בעקבות סירוב המדינה להכניסה לישראל, ואישור ביהמ"ש העליון להכניסה, בסופו של דבר. "ארגון SJP שולח באופן קבוע איומים, הפחדות והצקות וירטואליות ברשת החברתי לסטודנטים דוברי עברית בקמפוסים. סטודנטים יהודים נופלים קורבן למעשי וונדליזם, כמו השחתת מזוזות מדלתות מגורי סטודנטים וכתובות שנאה אנטישמיות".

עו"ד נתי רום, מייסד ארגון לב-העולם הנאבק בארגוני ה- BDS ובחרם העולמי על יו"ש, מספר על אופיים של ארגוני ה- BDS בארה"ב: "צריך להבין שארגוני ה- BDS הם ארגונים אלימים, בעלי אופי אנטישמי מובהק. אין להם שום רצון מלבד השאיפה להשמדת המדינה היהודית, והם רוכבים על נרטיבים של 'כיבוש' ו'אפרטהייד' כדי לנכס לשורותיהם כוחות נוספים".

לב העולם

ארגון לב-העולם שייסד רום, שולח מידי חודש אלפי חבילות של מוצרים מיו"ש לתומכי ישראל ברחבי העולם, במטרה לסייע לעסקים מיו"ש להתבסס למרות ארגוני החרם. במסגרת פעילותו, עורך רום הרצאות ובעבר אף השתתף בדיבייטים באוניברסיטאות בארה"ב. "צעקות, קללות והתנהגות מבזה היו חלק מההתנהגות של אותם פעילים". באחת ההרצאות שהעביר רום, תקפה פעילת BDS עיתונאי מקומי שהגיע לסקר. 

"בכל פעם שאני מארגנת אירועי תרבות יהודים או ישראלים", מספרת ליאור, "אני נתקלת באופן קבוע במפגנים קולניים של אלימות כנגד ישראל ויהדות. בשבוע שעבר, מרצה אורח בחוג אמנות ועיצוב באוניברסיטת מישיגן הראה שקופית לסטודנטים עם תמונה שמשווה את נתניהו להיטלר. הפגנת אנטישמיות עוינת זו התרחשה בידיעתם של רשויות האוניברסיטה שבדרך כלל לא מתערבים וכך נותנים לגיטימציה בטענת ״חופש ביטוי" ו"חופש הפרט". רבים מהסטודנטים היהודים מבוהלים ומרגישים מאוימים וחשופים ללא הגנה בקמפוסים שלהם וחווים אפליה אנטישמית ופעולות התנכלות נגדם, כשמוסדות הלימוד לא עושים דבר לתרום לביטחונם האישי.

במרבית הקמפוסים, הניסיונות שלנו ושל ארגונים דומים לכנס דיאלוגים מתורבתים מסתיימים ברוב המקרים עם הפגנות אלימות מילוליות ופיזיות". מסכמת ליאור.

"חלק מהטיפול בכל מה שנוגע להסתה של ארגוני ה-BDS הוא חיזוק הקשר בינינו לבין אזרחים מרחבי העולם", אומר עו"ד רום.

 "הנרטיבים השקריים של ה- BDS מגיעים לאזרחים הרבה יותר מהסיפור האמיתי של השטח, והרבה אזרחים בחו"ל נופלים ברשת הזו. חשוב לקדם קשרים עם האזרחים בחו"ל, שרבים מהם מהווים שגרירים אמיתיים ומפיצים את האמת, במקומות שבהם רק קולו של ה- BDS נשמע. במקרה של אל קאסם לצערי החליט ביהמ"ש להכניסה לארץ, והמשפט 'מהרסייך ומחריבייך ממך יצאו' תקף כאן מאוד. במעשה זה ישראל נותנת אפשרות כניסה למי שרוצה בהשמדתה. אני מקווה שהמקרה של אל קאסם יהיה גם אחרון, ושמישהו שם למעלה יפיק לקחים".

 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]