דגן במכתב חריף לארדן: "דורש ועדת חקירה שתבדוק כיצד רוצח גנדי התראיין לעיתון מצרי" - 0404
דגן במכתב חריף לארדן: “דורש ועדת חקירה שתבדוק כיצד רוצח גנדי התראיין לעיתון מצרי”

דגן במכתב חריף לארדן: “דורש ועדת חקירה שתבדוק כיצד רוצח גנדי התראיין לעיתון מצרי”

ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן, הוציא היום (רביעי), באופן חריג, מכתב חריף לשר לבטחון פנים ח”כ גלעד ארדן, בדרישה להקים וועדת חקירה שתבדוק כיצד התאפשר למתכנן רצח שר התיירות לשעבר ח”כ רחבעם זאבי (גנדי) ראיון “מפנק” כהגדרתו של דגן. בעיתון המצרי “אלמצרי אליום”

הראיון המקיף עם סעאדאת התפרסם בסוף השבוע האחרון. השאלה הגדולה שעלתה מייד היא כיצד נפרצה האבטחה סביב הרוצח והתאפשר ראיון המחבל מהכלא הישראלי. ראש מועצת שומרון דגן, נחשב לאחד מתלמידיו המובהקים של גנדי, הוא אף קרא לבנו בכורו על שמו ועבד תחת הדרכתו של גנדי בנערותו כיו”ר נוער מולדת.

דגן גם דרש כי השר יורה מיידית על שלילת כל זכויותיו של סעאדאת בעקבות הראיון.

דגן ציין במכתבו:

“לא יעלה על הדעת כי רוצח בכלל ובוודאי מחבל רוצח של שר בישראל – מי שהוציא חוליית רוצחים פחדנים לרצוח שר בישראל – יזכה לתנאים מפליגים כאלו בעת מושבו בכלא הישראלי.

ודורש: “אני מבקש להורות לאלתר על הקמת וועדת חקירה שתבדוק כיצד נפרצה הפירצה שאפשרה את הראיון הזה ולהורות לאלתר על שלילת כל זכויותיו של מתכנן הרצח של גנדי – אחמד סעאדאת”

ומסכם: “אין לי ספק שכשר בממשלת ישראל, תסכים איתי שלא ניתן – וגם לא נסכים – שיעברו לסדר היום על מחדל שכזה”.

הגב

avatar
  Subscribe  
Notify of
אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com