אילוף כלבים וחינוך גורים: כך תעשו את זה נכון - 0404
+
אילוף כלבים וחינוך גורים: כך תעשו את זה נכון

אילוף כלבים וחינוך גורים: כך תעשו את זה נכון

אם אתם גרים באזור חיפה ומעוניינים לאמץ כלב או לחנך ולאלף את הכלב הנוכחי שלכם, הגעתם למקום הנכון. חשוב לחנך את הכלב כבר מגיל קטן ככל האפשר עוד בטרם הוא מעצב את אופיו.

כך ניתן יהיה לאלף את הכלב ביתר קלות ולעזור לו לסגל תכונות והיררכיה ברורה לגבי זהות המנהיג בבית. אילוף הכלב מגיל קטן לא רק יעזור לכם לפתח יחסים טובים עם הכלב שלכם אלא גם ימנעו מקרים של אי ציות, תוקפנות של הכלב כלבי האורחים ועוד.

איך לאלף כלב?

על אף שמרבית האנשים חושבים שהם יכולים לאלף את הכלב שלהם בעצמם, אין זה אומר שזה מומלץ.

איך לאלף כלב זוהי משימה לאנשי מקצוע בעלי ניסיון בתחום. ללמד את הכלב לשבת כשאתם אומרים לו "שב" או לעשות צרכים על סמרטוט שהנחתם עבורו למטרה זו איננה אילוף אמיתי וכי אם אתם מזהים סימנים המעידים על כך שהכלב תופס פיקוד וחושב שהוא המנהיג בבית, הרי שאתם חייבים לקחת אותו לאילוף כדי להטמיע בו היררכיה חדשה.

לכל מאלף יש את טכניקות האילוף שלו אך הטכניקות המקצועיות וההומניות ביותר פועלות על פי עיקרון המנהיגות. הכלב חי בטבע בלהקות מאז ומתמיד ולכן הוא מורגל לכך. בכל להקה יש מנהיג אחד שהוא הראשון לאכול, הראשון להזדווג והוא גם ישן במקום הכי טוב. עם זאת, הוא המנהיג, הוא זה השומר על כולם וכולם נאמנים לו.

חינוך גורים לצרכים

עד גיל חצי שנה מומלץ לאלף את הכלבים ככל האפשר. עד גיל זה אופיים מתחיל להיעצב וקל להם יותר ללמדם את ההיררכיה המשפחתית בבית. החינוך מגיל קטן קל יותר ומהיר יותר. כמו כן, תרוויחו יותר שנים של התנהגות תקינה של הכלב ומניעת אי נעימויות עם אורחים ובני הבית.

כלבים לא מחונכים עשויים לפגוע בתינוקות, לתקוף את בני הבית ואת האורחים ואתם רוצים להימנע ממצבים מסוג זה. נוסף על כך, ישנה כמובן בעיית הצרכים, בין אם אתם חיים בבית קרקע ובוודאי אם אתם חיים בבניין דירות, יהיה עליכם לחנך את הגורים לעשיית צרכים בחוץ.

חינוך גורים לצרכים בחוץ תהיה בלתי מתפשרת וכי יש ללמד את הכלב להתאפק עם צרכיו עד שיוציאו אותו לסיבוב שלו בחוץ ו/או לחילופין עד שישוחרר לגינה. כאשר אתם גרים בבניין כדאי לעשות 2-3 סיבובים ביום לצרכים על מנת שהכלב לא יצטרך להתאפק יותר מדי, אולם ככל שהכלב מתגבר וכל עוד אין בעיה רפואית הוא יכול להחזיק שעות רבות מבלי לעשות צרכים עד שתוציאו אותו לסיבוב.

אם אתם מחפשים אילוף כלבים בחיפה כדי לשפר את התנהגותו של הכלב שלכם או ללמד אותו דברים חדשים, מאלף הכלבים נדב כהן הוא האיש שלכם. נדב הוא מאלף בכיר המציע שירותים מגוונים כמו פתרון בעיות התנהגות של הכלב, חינוך גורים או אילוף כלבים בכל הרמות.

כתבה זו הופקה בשיתוף פעולה עם מגזין מאמרים Hott.

מבזקיםלכל המבזקים