עיריית ירושלים החלה בניקוי שועפט - ערבים הגיבו באבנים על הכוח שאבטח את ראש העיר - 0404
עיריית ירושלים החלה בניקוי שועפט – ערבים הגיבו באבנים על הכוח שאבטח את ראש העיר עיריית ירושלים

עיריית ירושלים החלה בניקוי שועפט – ערבים הגיבו באבנים על הכוח שאבטח את ראש העיר

ראש עיריית ירושלים, ניר ברקת, הורה לעובדי הניקיון בעירייה להיכנס בפעם הראשונה בהיסטוריה לשועפט ולנקותו באופן קבוע וזאת במסגרת תכניתו של ברקת לסילוק אונר"א מירושלים. הערבים מצדם הגיבו בהשלכת אבנים לעבר הכוח שאבטח את ראש העיר בביקורו בכניסה לשועפט.

כזכור, אחד הטרקטורים שעבדו במקום הותקף גם הוא באבנים ושמשתו נופצה

עובדי הניקיון מצאו במקום מאות טונות של אשפה ופסלות בניה אשר יפונו בהדרגה. במסגרת התכנית, תפנה העירייה את האשפה משועפט 7 ימים בשבוע ותכניס אל המקום רכבי טיאוט, טרקטורים, רכבי דחס ומנופים שיתווספו אל רכבי הטיאוט.

העירייה תחליף בהדרגה, בתיאום הממשלה, את כל השירותים הכושלים הניתנים כיום באמצעות אונר"א בתחומי הניקיון, החינוך, הרווחה והבריאות בשירותים של עיריית ירושלים. כניסת עובדי הניקיון של העירייה שהחלה היום היא השלב הראשון ביישום התכנית, שנמצאת בסמכותה המלאה של העירייה ואינה תלויה במשרדי הממשלה.

ברקת, שהגיע באופן אישי בשעות הצהריים לפקח על עובדי העירייה במקום ולהתרשם מהעבודות: "תם עידן אונר"א בירושלים. הגיע הזמן להפסיק את שקר הפליטים בירושלים, אין פליטים אלא תושבים והם צריכים לקבל את השירותים מהעירייה כמו כל תושב אחר.

אנחנו מוציאים היום לפועל את השלב הראשון בתכנית סילוק אונר"א מירושלים באמצעות לקיחת אחריות על ניקיון מחנה הפליטים, ובהמשך יחד עם הממשלה נספק גם את שירותי החינוך, הרווחה והבריאות עד למימוש ריבונות מלאה במקום.

ארה"ב לא רוצה את אונר"א, ישראל לא רוצה את אונר"א והתושבים לא רוצים את אונר"א".

על פי עיריית ירושלים, כניסתם של עובדי העירייה אל שועפט בפעם הראשונה התקבלה בתגובות אוהדות רבות של התושבים ברשתות החברתיות שמוחים זמן רב על האיכות הירודה של שירותי אונר"א, ביניהן: "קולולו, סוף סוף… שאללה יהיה בעזרם", "ריח הנבלות והפגרים הגיע עד עמאן", "בהצלחה, יישר כוח", "גם הציבור צריך לעזור", "טוב, שימשיכו לנקות דרך קבע", "אינשאללה תמיד יהיה כך, כל הכבוד", "צריך לתת להם משכורת כפולה כדי לנקות את המחנה", "כל הכבוד, אבל האנשים חייבים לשמור על הניקיון".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com