בכיר ברשות גנב מיליוני ש״ח שיועדו למאבק על המאחז הבלתי חוקי חאן אל אחמר - 0404
בכיר ברשות גנב מיליוני ש״ח שיועדו למאבק על המאחז הבלתי חוקי חאן אל אחמר

בכיר ברשות גנב מיליוני ש״ח שיועדו למאבק על המאחז הבלתי חוקי חאן אל אחמר

בכיר ברשות גנב מיליוני ש״ח מכספי תרומות שהועברו ע״י גורמים אירופאיים, ארגוני טרור ואחרים לטובת המאבק לאי פינוי המאחז הבלתי חוקי, חאן אל אחמר.

הבכיר, וואליד עסאף, משמש בתפקיד שר ברשות והוא האחראי מטעמה על הבנייה בשטחי c – שטחי ישראל. עסאף, קיבל לידיו סכומי כסף עצומים – כחמישה מיליון ש״ח וחצי, הנפיק קבלה לתורמים, לכאורה בגין העברתם לחאן אל אחמר, אך בפועל לקח את הכסף לכיסו.

הערבים כבר החלו לדבר בימים האחרונים על עסאף ואף הפיצו קריקטורה המציגה אותו כגנב ועליה נכתב: ״לא אכפת לו מהתושבים וכספי חאן אל אחמר הולכים לידיו״. כאמור, לחדשות 0404 נודע כי מדובר בסכום עתק של כ-5.5 מיליון ש״ח.

למעשה, הרשות שמציגה עצמה ככזאת המסייעת לבדואים בחאן אל אחמר, צוחקת לתושבים בעיניים ואת הכסף, בכיריה לוקחים לעצמם.

עסאף, נוהג כלפי חוץ להצטלם כלוחם עבור חאן אל אחמר והוא משוייך ל״וועדות ההתנגדות לגדר״. הוא וחברו לתנועה, עבדאללה אבו רחמה, מהווים ציר מעבר בין כספי הרשות לבין התושבים. לאחרונה התגלתה המעילה שהכעיסה מאוד את התורמים והמעורבים.

ברשות מנסים לשמור על המקרה בצנעה ומתחת לפני השטח, בעיקר בקרב סניף ירושלים של הפת״ח, אך חשבון הבנק של שני הלוחמים רק גדל מהעברת כספי הרשות והתורמים השונים.

עסאף, מוכר בעברו כמי שהלבין כספי תרומות לטובת כיסו הפרטי. בין השאר תרומות שניתנו מאירופה לטובת בנייה בשטחי c. עסאף, טינף בעבר גם את תושבי חאן אל אחמר, כאשר צחק על מוצאם הבדואי.

עסאף, המתכנן לקחת לעצמו חלק נכבד ביום שאחרי מחמוד עבאס (אבו מאזן) ואף חותר לרשת אותו, ביים בשבוע האחרון פציעה כתוצאה לכאורה ממאבק שניהל מול כוחותינו בחאן אל אחמר.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com