מנהל אזור השרון בקק"ל: עשרות כלי רכב עוברים מדי בוקר ביער חורשים ומסכנים את הציבור - 0404
מנהל אזור השרון בקק

מנהל אזור השרון בקק"ל: עשרות כלי רכב עוברים מדי בוקר ביער חורשים ומסכנים את הציבור

תופעה מטרידה ומסוכנת החלה לאחרונה כשעשרות כלי רכב עוברים בשבילי יער חורשים ומשתמשים בהם ככביש עוקף פקקים. מדובר בתופעה שמתרחשת מדי בוקר בשעות העומס, כאשר מועצת אורנית פותחת את שער הישוב הסמוך ליער חורשים, ומאפשרת לתנועת כלי רכב ערה לחלוף ולנסוע בדרכי היער. תופעה דומה מתרחשת גם ביער אילנות וביער קדימה.

לדברי יעקב ארק, מנהל אזור מנשה והשרון בקק"ל, "מדי בוקר, בשעות העומס בכבישים, נפתח שער הישוב אורנית אשר גובל ביער חורשים, ועשרות כלי רכב נוסעים לתוך היער ובשביליו ככביש במטרה לעקוף את הפקקים באזור". יעקב ארק: "העובדה כי המועצה אורנית מאפשרת מעבר חופשי בתוך היער כדרך עוקפת פקקים אינה מקובלת כיון שהיא מסכנת את הציבור ופוגעת ביער. ביער נמצאים מטיילים, ביניהם ילדים, וכלי רכב שנכנסים לתוך היער רק כדי לעבור בו, נוסעים בהרבה מן המקרים במהירות שאינה מתאימה לפני השטח ומסכנים את שלומם ובטחונם.

ליער יש משמעות אקולוגית רבה לאזור השרון שהינו בין השטחים ה"ירוקים" הבודדים שנותרו באזור. ארק מסביר כי, תנועת המכוניות מעלה אבק, פוגעת בבע"ח, ובצומח ומרחיקה מטיילים מן היער". "ביער חורשים יש מכלול של בע"ח ומגוון עשיר של צמחי בר. כמו כן, היער הינו חלק מרצף של שטח פתוח המאפשר מעבר של בעלי חיים והוא בעל ערך אקולוגי רב. לצערנו תנועת הרכבים הערה מפירה באופן בוטה את מרקם החיים ביער".

לדברי יעקב ארק, הוא פנה בשם קק"ל לראש מועצת אורנית, מר שלומי לנגר, בבקשה שלא לאפשר את מעבר כלי הרכב ביער ככביש עוקף פקקים. במכתב לראש המועצה נכתב: "בשעות עומס התנועה, מאפשרת המועצה פתיחת שער הגדר ההיקפית לצורך מעבר רכבים דרך יער חורשים. יער חורשים מהווה אחד מהשטחים הפתוחים היחידים באזור ובמרחב, יש בו שפע של ערכי טבע ומהווה עוגן לאזור נופש. … אני פונה אליך על מנת שלא תאפשר את פתיחת שער הגדר וע"י כך למנוע את תנועת כלי הרכב דרך יער חורשים, דבר הפוגע ביער ובמטיילים בו".

מנהל אזור מנשה והשרון בקק"ל מציין כי טרם נתקבלה תגובה לפנייה זו.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]