בנט: "לא תהיה בירה משותפת בירושלים גם עוד אלף שנה" - 0404
בנט: שלמה מור, 0404

בנט: "לא תהיה בירה משותפת בירושלים גם עוד אלף שנה"

שר החינוך וחבר הקבינט המדיני ביטחוני נפתלי בנט, אמר בראיון הבוקר (שלישי) בגלי צה"ל כי כל עוד הוא בממשלת ישראל לא תהיה בירה משותפת בירושלים. 

בנט: "לא תהיה בירה משותפת בירושלים גם עוד אלף שנה. כל עוד אנחנו בממשלת ישראל, לא נסכים לעולם לחלוקת ירושלים, לבירה משותפת, לא עושים על זה משחקים, אח"כ יוצרים תקדים נוראי. לקח לנו שנים לחלץ את עצמנו מהבור של ברק ואולמרט שהציעו הצעות הזויות, והסכימו למשל להעניק לפלסטינים את הר הבית. כל עוד אנחנו בירושלים לא נאפשר ויתור על הריבונות הישראלית.

אין שום בעיה לנהל משא ומתן מדיני, אני לא נגד. ישבתי כשלבני ניהלה כזה, אבל יש נושא אחד קדוש – ירושלים. יש דברים שלא עושים. בשום אופן, גם לא כתמרון מדיני, לא נגיד כן לחלוקת ירושלים. לא נסכים גם לפשרה טריטוריאלית, אלא עם הערבים רוצים להעביר לנו שטח. אנחנו מוכנים לקבל שטח. אנחנו המדינה הקטנה באזור, לא נעביר יותר סנטימטר לערבים, נגמרה הסאגה, איפה כתוב שכל הזמן אנחנו צריכים למסור שטחים? עשינו את זה בעזה וקיבלנו גיהנום. העמדה שלי – לא להעביר סנטימטר אדמה.

לגבי חאן אל אחמר אמר: "יש פה וויכוח עקרוני. מדינת ישראל צריכה להראות ריבונות. יש פסק דין חלוט לגבי חאן אל אחמר, בעמונה ראיתי נחישות אחרת לגמרי. החשש שלי הוא שאותם לחצים שהובילו לדחייה יובילו גם לדחיות נוספות. זה ויכוח לגיטימי, אני לא מתכוון לקחת את זה לכיוון האישי, לצערי הוא עשה זאת". 
 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com