כל מה שרציתם לדעת על ביתנים לתערוכות - 0404
כל מה שרציתם לדעת על ביתנים לתערוכות

כל מה שרציתם לדעת על ביתנים לתערוכות

תערוכה מקצועית היא הזדמנות טובה להרחיב את האופקים ולפגוש אנשים מכל הארץ בעלי תחומי עניין מגוונים ודעות שונות. התערוכות מאפשרות לעסקים ליצור קשר עם לקוחות פוטנציאליים רבים ולהכיר להם את מוצריהם ושירותיהם. אחד המאפיינים שמבדילים בין תערוכה בינונית לתערוכה איכותית הוא עיצוב תערוכות המושתת במרבית המקרים על ביתנים לתערוכות. מכיוון שמרבית המבקרים צורכים מידע באמצעות העיניים, חשוב להשקיע מאמצים רבים בנראות התערוכה.

הכוח טמון בביתן

ביתנים לתערוכות הם מבין האמצעים הנפוצים ביותר לעיצוב כל תערוכה, ולא בכדי. הם בולטים, גדולים ונראים למרחוק. ואם לא די בכך, הרי שרבים מבין הביתנים מגיעים עם גגונים, כך שאפשר למקם אותם גם בחוץ. עיצוב תערוכות תלוי רבות בעיצוב הביתנים, ולכן חשוב להקים ביתנים איכותיים:

גורמים לביתן לבלוט – אם אתם משתתפים בתערוכה, סביר להניח שאתכם נמצאות חברות שונות העוסקות בתחום זהה לזה שלכם. או במילים אחרות: מתחרות. מסיבה זו, עליכם לבלוט בשטח על מנת למשוך אליכם כמה שיותר לקוחות. ניתן לעשות זאת באמצעות עיצוב הביתן שלכם – הוסיפו שילובים חזותיים ומעוררי סקרנות, הבליטו את הביתן בעזרת צבעים עזים שאי אפשר לחלוף על פניהם, וכמובן – הבליטו את הלוגו שלכם.

אל תחרגו מהמסר – אתם אמנם צריכים להבליט את הביתן שלכם, אך אל תחרגו מהמסר שאתם רוצים להעביר. היצמדו לערכים שלכם והתחברו לרוח המותג. לדוגמה, על הביתן שלכם יכול להתנוסס משפט קצר, קליט ומקורי המבטא את המסר שאתם מעוניינים להעביר למבקרים.

הדברים הקטנים שמושכים את המבקרים לביתן – מעבר לעיצוב, הביתן שלכם צריך לכלול את הנגיעות הקטנות אך המשמעותיות שיהפכו אותו למיוחד. זו יכולה להיות מוזיקה הממחישה את רוח החברה, הצגת מוצרים לדוגמה או פינת כיבודים.

לתחזק את הביתן – כשאורחים רבים מגיעים לביתן, הוא חשוף לדריכה מרובה. אם תציבו ביתן בלתי איכותי, הוא עלול להפוך לתוהו ובוהו תוך זמן קצר. משום כך, עליכם לדאוג לנראות הביתן לא רק לפני תחילת התערוכה, אלא גם במהלכה: היו ערניים להתנהגותם של המבקרים והעירו להם במקרה הצורך, דאגו לנקות את הביתן בכל עת ולפנות ניירות הפזורים על הרצפה או כתמי קפה שנשפכו על השולחן. מראה ביתן נקי יביא אליכם יותר אנשים.

בדרך כלל, זמן ההיערכות לאירוע הניתן לכם הוא קצר, ולכן אתם זקוקים לביתן שניתן יהיה להקים במהירות. חברה מקצועית המיומנת בהקמת ביתנים מעוצבים, תוכל לעשות זאת בן לילה.

קצת על תהליך בניית ביתנים לתערוכות

אנו רוחשים חיבה לא מעטה לביתנו, מכיוון שהוא מספק לנו מחסה מפני מזג אוויר סוער והגנה מפני עיניים סקרניות. רובנו נוטים לחפש את הביטחון שמעניק לנו המבנה בכל מקום, ולכן אנו בונים אוהל במהלך קמפינג או מעדיפים לשבת בתוך תחנת האוטובוס המקורה ולהמתין לקו הרצוי, במקום לחכות מחוץ לתחנה. את תחושת ההגנה הזו ניתן ליצור גם באמצעות בניית ביתנים לתערוכות, ואכן חברות רבות משתמשות בביתנים המעוצבים בעת כנסים ואירועים. הביתן מזכיר לנו את אותה החמימות המוכרת שאנו מוצאים בביתנו.

 

 

מהם 4 התהליכים בעת בניית הביתן:

בניית ביתנים לתערוכות מצריכה תכנון מראש. אם החלטתם לבות ביתן, אלא כמה שלבים שהביתן שלכם צריך לעבור:

בוחרים את המיקום – כי בהתאם למיקום תוכלו להתחיל ולתכנן את גודל הביתן שלכם. אם מדובר במקום מרכזי ומבוקש, מומלץ להירשם אליו כמה חודשים טובים מראש.


אפיון לביתן – לפני שבונים את הביתן, חשוב להגדיר את המאפיינים והמטרות: איזה מסר אתם רוצים להעביר ללקוח באמצעות הביתן, היכן ימוקמו נקודות המפגש בין איש המכירות למבקר, האם אתם זקוקים לחדר ישיבות?


לבחון את התקציב – כעת, כאשר יש לכן תמונה ברורה פחות או יותר לגבי האופן שבו ייראה הביתן, עליכם להגדיר את התקציב שאתם מוכנים להקדיש לצורך הקמתו. מומלץ לערוך רשימה של כל המאפיינים שאתם מעוניינים להקים בתוך הביתן שלכם – מהחשוב ביותר ועד החשוב פחות. כך, שאם התקציב שלכם מוגבל, תוכלו לוותר על המאפיינים החשובים פחות.


מצאו חברה מקצועית והתחילו לעבוד – לאחר שסיימתם את שלבי התכנון, מומלץ לפנות לחברה העוסקת בבניית ביתנים לתערוכות. באמצעות שיתוף פעולה עם הצוות המקצועי של החברה תוכלו לתכנן את העיצוב של הביתן שלכם, והם יצאו לדרך.

שלב ההקמה

כעת הפועלים נמצאים בשיא הקמת הביתן. מעצב הפרויקט, שעמו אתם עובדים, מחלק הוראות ומוודא שהעובדים עומדים בלוח הזמנים שהוצב להם. בסיום ההקמה הביתן שלכם מוכן, ואתם רשאים לבחון אותו ולהעיר הערות בעת הצורך. ביום התערוכה עצמו, מומלץ להגיע לביתן שעות אחדות לפני תחילת האירוע. כך תוכלו לארגן את אנשי המכירות שלכם, לחלק תפקידים ולמקם בביתן את כל הפריטים שלהם אתם זקוקים.


המאמר נכתב ע"י יניב פוגל, הבעלים של חברת The Best המתמחה בבניית ביתנים לתערוכות – טל': 073-73-222-51

 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com