צה״ל חשף: עמדת טרור נוספת של חיזבאללה בחסות אגודת "ירוק ללא גבולות" - 0404
צה״ל חשף: עמדת טרור נוספת של חיזבאללה בחסות אגודת דובר צה''ל

צה״ל חשף: עמדת טרור נוספת של חיזבאללה בחסות אגודת "ירוק ללא גבולות"

ארגון הטרור חיזבאללה מפר את החלטה 1701 על בסיס קבוע, פועל במרחב שמדרום לליטני תוך שימוש במסווה אזרחי ומחזק יכולות צבאית במרחב הכפרי בכפרים השיעיים בניגוד להחלטת האו״ם. 
 
ארגון הטרור חיזבאללה משתמש באגודת ״ירוק ללא גבולות״ כסיפור כיסוי עבור פעילות הארגון במרחב המגע, ומבסס עמדות תצפית שמטרתן איסוף מידע על כוחות צה״ל.


 
בשנה האחרונה עוקב צה״ל מקרוב אחר עמדות תצפית של ארגון הטרור חיזבאללה הממוקמות לאורך קו המגע, בחסות אגודת ״ירוק ללא גבולות״. בשנת 2017 נחשפו חמש עמדות, וכעת נחשפת עמדה נוספת שמטרתה העמקת תמונת המודיעין והידע של ארגון הטרור. 

דובר צה"ל

מדובר בהפרה של החלטה 1701 שנקבעה על ידי האו״ם בסוף מלחמת לבנון השנייה. החלטה 1701 קובעת כי חל איסור על נוכחות כל גוף חמוש מלבד צבא לבנון מדרום לנהר הליטני. ארגון הטרור חיזבאללה מפר החלטה זו באופן שוטף, נע על הגדר חמוש, מתצפת על שטח ישראל ומבסס תשתית צבאית בסמוך לגבול- וכל אלו במסווה אזרחי של אגודה פיקטיבית לאיכות הסביבה. בנוסף, מבסס יכולות צבאיות בכפרים השיעיים בדרום לבנון. 
 
חיזבאללה פועל כמי שחושב שצה״ל לא מודע לפעילותו, מונע מכוחות האו״ם באזור לבדוק עמדות אלו בטענה שמדובר בשטח פרטי ובכך מונע בדיקה של כל דיווח על הפרת החלטה 1701.
 
צה״ל עוקב באופן שוטף אחר פעילות ארגון חיזבאללה כפי שהוכיח בתקופה האחרונה, מודע לפעילות זו וכן לפעילויות נוספות.

דובר צה"ל

דובר צה"ל

דובר צה"ל

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com