בעל גן ילדים? כך תשיג היתר לשימוש חורג במהירות - 0404
בעל גן ילדים? כך תשיג היתר לשימוש חורג במהירות

בעל גן ילדים? כך תשיג היתר לשימוש חורג במהירות

גני ילדים, משפחתונים וצהרונים פרטיים הם המקומות שבהם עושים הילדים את צעדיהם הראשונים ומקבלים כלים משמעותיים שיאפשרו להם להתמודד בסופו של דבר עם העולם. במוסדות החינוך השונים לומדים הילדים להכיר חברים חדשים, נחשפים לחגים ומועדים בדרך יצירתית וחלק מהם אף לומדים קרוא וכתוב. על מנת שמוסדות החינוך עבור הילדים יפעלו כראוי, יש צורך להשיג את האישורים המתאימים. משרד מקצועי לייעוץ והכוונה מסייע למוסדות השונים להציג את אישורי הבנייה הנדרשים.

איך משיגים היתר שימוש חורג?

השימוש החורג בהגדרתו הוא חריגה מהיתר הבנייה המקורי. לעתים יש צורך להרחיב מבנה מסוים כמו הוספת מתחם לגן ילדים או הרחבת מבנה הצהרון. לשם כל יש צורך להשיג היתר לשימוש חורג. בקשת היתר השימוש החורג נעשית בכמה שלבים:

בעל העסק מגיש בקשת היתר בנייה למחלקה לתכנון ורישוי הנדסי.

הוועדה דנה בבקשה שהוגשה.

מגיש הבקשה מקבל מכתב מהוועדה ובו דרישה מפורטת יותר: מסמכים רלוונטיים, אישורים, פרסומים בעיתונים וכדומה.

בעל העסק מגיש את כל המסמכים הדרושים.

בשלב זה בוחנים את ההתנגדויות, אם יש, להיתרי בנייה. בהתנגדויות אלה דנים במסגרת הוועדה.

דיון משני בבקשה.

קבלת אישור מהוועדה. במקרה זה בעל העסק יצטרך לשלם עבור אגרת השימוש. בהמשך מנפיקה הוועדה אישור על היתר בנייה.

אם הוועדה אינה מאשרת את הבקשה, היא תוציא סירוב לבית העסק.

קיימת אפשרות להגיש ערעור על החלטת הוועדה תוך 30 יום מקבלת הודעת הסירוב.

מה עושים כאשר הוועדה דוחה את האישור

כאמור, ניתן להגיש בקשה על שימוש חורג בתוך 30 יום מקבלת הסירוב. בקשת הערעור צריכה לכלול את פרטי העורר (מספר תעודת זהות, טלפון לבירורים), ייפוי כוח מטעם עורך דין, פרטי התוכנית, פרטי האנשים הנוגעים לעניין, פרטי ההחלטה של הוועדה המקומית וכן הנימוקים להגשת הבקשה המחודשת.

אינכם צריכים לעשות את זה לבד

אם בבעלותכם גן ילדים, צהרון או כל מוסד פרטי אחר ואתם מעוניינים לקבל היתר בנייה חורג כדי להוסיף אגף או לשפר את הבנייה שלכם, ישנם אנשי מקצוע שיכולים לסייע לכם בעניין. המשרד של זהבה כהן – ייעוץ והכוונה רישוי גני ילדים הוא משרד מקצועי העוסק במגוון תחומים כמו רישוי והכרה משרד החינוך, הענקת ייעוץ במקרה שבו יש צורך לקבל היתר על שימוש חורג, השגת תקציב מדינה לגנים המוכרים, השגת סבסוד לצהרונים ועוד. כאן כל אחד מבין הלקוחות מקבל ליווי אישי ומקצועי לאורך כל הדרך – עד לקבלת האישור המיוחל.

הכתבה הופקה בשיתוף פעולה עם אינדקס נדל"ן מקומי.

 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com