פצועת הפיגוע נפטרה - המשפחה דורשת משפט חוזר למחבלים - 0404
פצועת הפיגוע נפטרה – המשפחה דורשת משפט חוזר למחבלים

פצועת הפיגוע נפטרה – המשפחה דורשת משפט חוזר למחבלים

משפחתה של הודיה אסולין הי”ד שנפגעה באופן קשה, בפיגוע תופת בסמוך לבנייני האומה לפני כ-7 שנים ונפטרה בשנה האחרונה לאחר שנים בהם נאבקה על חייה, פנתה לפרקליטות הצבאית באיו”ש בדרישה כי משפטם של ארבעת המחבלים אשר הורשעו בביצוע הפיגוע יפתח מחדש. מדובר בדרישה להפעלת סעיף יחודי בצו הוראות ביטחון אשר קובע כי במקרה של גרימת מוות ניתן לדון אדם שהורשע מחדש על מעשים אשר בגינם כבר הורשע.

את הבקשה הגיש עו”ד מנשה יאדו מארגון חוננו אשר מייצג את המשפחה “כאשר הורשעו המחבלים בקשר לביצוע הפיגוע עדיין לא נגרם מותה של המנוחה, וכעת עם פטירתה מן הדין כי המחבלים יתנו את הדין על גרימת מותה.” כתב עו”ד יאדו בבקשה.

“אחד המחבלים שבחוליה הורשע במסגרת הסדר טיעון לעשרים שנים בלבד, והדעת לא תנוח באם מי מהמחבלים לא ייתן חלילה את הדין על הרצח של המנוחה ובקשר לרציחתה” הוסיף יאדו.

ארבעת חברי החוליה הורשעו לפני מספר שנים בביצוע עבירות שונות הקשורות לפיגוע ובין היתר בקשר לרצח התיירת הבריטית מרי ג’ין גרדנר שנרצחה בפיגוע ובפציעתם של 67 בני אדם. אחד מהמחבלים אזרח ישראלי תושב מזרח ירושלים.

עם הגשת הבקשה עו”ד מנשה יאדו מסר, “אין דין רצח כדין כל פשע אחר. אדם שגרם לרצח צריך לשלם ולהענש אף אם כבר נענש אפילו על אותו מעשה. החוק מכיר בכך הרגש האנושי מצדיק זאת ועל מערכות האכיפה להוציא אל הפועל את הפרוצדורות לגזירת דינם של הרוצחים של הודיה וקושרי הקשר לרציחתה. קושרי הקשר צפויים נכון להיום להשתרר תוך 12 שנים והדעת לא תסבול תוצאה כה קשה ולכן יש צורך ממשי לגזור את עונשם של חברי החוליה בשל גרימת מותה של הודיה נחמה”.

הגב

avatar
  Subscribe  
Notify of
אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com