ליברמן על חאן אל אחמר: "למה לא התעסקו בזה עד שנכנסתי למשרד הביטחון?" - 0404
ליברמן על חאן אל אחמר: “למה לא התעסקו בזה עד שנכנסתי למשרד הביטחון?” אריאל חרמוני, משרד הביטחון

ליברמן על חאן אל אחמר: “למה לא התעסקו בזה עד שנכנסתי למשרד הביטחון?”

שר הביטחון, אביגדור ליברמן, נאם בכנס “מכון ירושלים למחקרים אסטרטגיים” הערב (ראשון) במרכז מורשת בגין בירושלים ודיבר על נושא פינוי חאן אל אחמר, דחיית הפינוי ע”י הקבינט ועל כך שהוא היה זה שהעלה את נושא חאן אל אחמר לדיון ולא אף פוליטיקאי אחר.

ליברמן: “ברגע שהקבינט אישר את פינוי חאן אל אחמר, התהליך הוא בלתי הפיך. אבל, יש עוד כמה נדבכים. אם רה”מ והיועץ המשפטי שבא ואומר ‘בואו תנסו למצות עוד פעם אחת ניסיון למשא ומתן, פינוי מרצון, זה חשוב מבחינה משפטית. עוד ניסיון למצות משא ומתן’, אני לא רואה בזה שום בעיה.

ואני גם חושב שהחזית האחידה והאחדות היא חשובה מאוד. אני חושב שלא צריך להיות כל הזמן לעומתי לראש הממשלה. ברגע שהצגת את העמדה העקרונית, בסופו של דבר רה”מ והקבינט מאשרים את זה. צריך גם לפעמים להתגמש, לא צריך להפוך כל דבר למאבק פנימי, למאבק בתוך המחנה ולהרוויח עוד כמה קולות. לכן, אני חושב שההחלטה הייתה נכונה לאור בקשתו של היועץ המשפטי לממשלה לנסות למצות עוד ניסיון לפינוי מרצון. אבל, ברגע שהקבינט קבע שחאן אל אחמר יפונה זה הליך שהוא בלתי הפיך”.

“הפלישה לחאן אל אחמר החלה בשנת ’74, היה שם אוהל אחד. ב’76 היו כבר חמישה אוהלים. שנתיים לפני שעליתי ארצה, אני עליתי ארצה ב-78′. זה הלך וגדל והיום יש שם כ-150 נפשות. השאלה היא למה לא התעסקו בזה עד שנכנסתי למשרד הביטחון, אף אחד לא התעסק בזה. כולל אלה שצועקים היום ומדברים. עד שלשום לא היה להם מושג שיש שם תהליך.

מאז כניסתי לתפקיד שר הביטחון התחלתי לטפל בנושא הזה ועברנו בג”צים ויועצים משפטיים. שלשום זה כבר עלה לביצוע, ביקשו לדחות ומאז זה עלה לכותרות. עד שלשום אף פוליטיקאי ישראלי לא העלה את זה, לא ידע ולא הפך את זה לדגל”.

כזכור, ראש הממשלה נתניהו אמר הערב בפתח ישיבת הממשלה השבועית כי, “חאן אל אחמר יפונה, עם או בלי הסכמה”.

הגב

avatar
  Subscribe  
Notify of
אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com