בית שאן זוכה לביקושים: עלייה של פי 3 בהיתרי הבנייה - 0404
בית שאן זוכה לביקושים: עלייה של פי 3 בהיתרי הבנייה דוברות בית שאן

בית שאן זוכה לביקושים: עלייה של פי 3 בהיתרי הבנייה

בארבע השנים האחרונות חלה עליה של פי 3 בהוצאת היתרי הבנייה בעיר בית שאן, כחלק ממדיניות הנהלת העיר לייצר פתרונות דיור לצעירים תושבי העיר ותושבי חוץ, המבקשים לקבוע את ביתם בעיר עם איכות חיים ומחירי דיור שפויים.

על פי העירייה, בשנת 2010 הוצאו 34 היתרי בנייה בלבד, בשנת 2011 הוצאו 32 היתרי בנייה, בשנת 2012 הוצאו 81 היתרים ובשנת 2013 73 היתרים בלבד. בארבע השנים האחרונות חל זינוק דרמטי בנתונים, מהם עולה כי בשנת 2014 הוציאה עיריית בית שאן 154 היתרי בנייה, בשנת 2015 הוצאו 119 היתרים, בשנת 2016 הוצא שיא של 331 היתרי בנייה ובשנת 2017 הוצאו 162 היתרים. בסך הכל מדובר ב- 766 בתוך ארבע שנים, לעומת 220 היתרי בנייה בארבע השנים הקודמות.

בעירייה מסבירים את מגמת הצמיחה והביקושים למגורים בעיר, הן בשיפור השירותים ויצירת אופק השכלתי, תעסוקתי, השקעות בחינוך, תרבות והן, בקידום ויצירת פתרונות דיור לזוגות צעירים במחירים שפויים. הסיבות לגידול החד במתן היתרי בנייה נובע גם  בגלל ההקלה המשמעותית בהליכי הבירוקרטיה ביחס למתן התחלות בנייה ולכל מי שמבקש לבנות בעיר כולל בתים פרטיים, תוספות בנייה, מסחר ועוד.

מהעירייה נמסר: "תכנון אסטרטגי של פיתוח עירוני לא מסתכם רק במתן פתרונות דיור במחירים שפויים ובהנחות מחיר למשתכן שהבאנו לעיר אלא גם במתן מענה לצרכים של זוגות צעירים בכל תחומי החיים. במקביל למאמצי הפיתוח וקידום תוכניות הבינוי, שמנו את החינוך בראש סדר העדיפויות.

בנינו מעון חדש אחרי 20 שנה שלא נבנה בעיר מעון, שיפצנו מוסדות חינוך וציבור, הבאנו את מערכת החינוך להישגים בבגרות ובמצוינות וגייסנו שותפים והשקעות רבות, שהניבו תוצאות בתחומי החינוך והתרבות ושמנו את בית שאן על מהמפה הארצית. במקביל, פיתחנו אופק תעסוקתי ושיווקנו 800 דונם בפארק צבאים להקמת מפעלים, כ-50 מפעלים וחברות כבר נמצאים בתהליכי תכנון ובנייה והפארק יספק אלפי מקומות תעסוקה ובמקביל, ייצר הכנסות שיושקעו כולן בחזרה בשירות לתושבים".

הנהלת העירייה קידמה בוועדה גיאוגרפית של משרד הפנים, תוכנית להעברת שטחים ממועצת אזורית עמק המעיינות לבית שאן, שטחים אשר יופשרו לצרכי בנייה, במיקום דרום מזרח העיר ובכניסה המערבית לעיר. "היום בית שאן משתרעת על פני 7500 דונם ויתווספו לה עם 200 עם אישור התוכנית", אומרים בהנהלת העירייה.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com