שמים פס על החוקים: רוכבי אופניים וקורקינטים חשמליים חוצים צמתים באור אדום (תיעוד) - 0404
+
צילום: דוברות המשטרה

שמים פס על החוקים: רוכבי אופניים וקורקינטים חשמליים חוצים צמתים באור אדום (תיעוד)

במהלך השנה האחרונה חלה עלייה במספר הנפגעים בתאונות דרכים בקרב רוכבי אופניים וקורקינטים חשמליים. משטרת ישראל פועלת כל העת במאבק בתאונות הדרכים, והנתונים מצביעים על עלייה דרמתית של לפחות 55% באכיפה נגד רוכבי האופניים החשמליים. 

במהלך השבוע האחרון ביצעו שוטרי אגף התנועה פעילות אכיפה באזור ת"א נגד עבירות מסכנות חיים של רוכבי האופניים והולכי הרגל, הפעילות התמקדה בעיקר בעבירות של חציית רמזורים אדומים, אי מתן זכות קדימה, נהיגה בחוסר זהירות ושימוש בטלפון נייד.

עבירות אלה, על פי ניתוח מחקרי, גורמות לחלק ניכר מהתאונות בקרב האוכלוסיות הללו ולמעשה מעלות את הסיכוי שלהן להיפגע באופן חמור. מטרת האכיפה היא לשמור על חיי הרוכבים והולכי הרגל, ולעלות את המודעות לעניין רכיבה נכונה ובטוחה תוך ציות לחוקי התנועה.

חשוב להדגיש כי עבירת תנועה באמצעות אופניים/קורקינטים חשמליים שווה לעבירת תנועה בנהיגה ברכב פרטי, רכיבה תחת השפעת אלכוהול, מעבר באור אדום ואף שימוש בנייד בזמן הרכיבה הינם עבירות תנועה לכל דבר.

במהלך הפעילות תועדו עשרות רוכבי אופניים וקורקינטים ממונעים המבצעים עבירות חמורות המסכנות אותם ואת כלל משתמשי הדרך. נגד אותם רוכבים נרשמו דו"חות תנועה בהתאם לעבירות שביצעו.

מהמשטרה נמסר כי, "לצד פעילות האכיפה, המשטרה פועלת גם במישור ההסברתי והמניעתי על מנת לשנות את תרבות הנהיגה והציות לחוקי התנועה. פעילות האכיפה תמשך לאורך התקופה הקרובה ברחבי העיר". (צילום: דוברות המשטרה).

 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com