מזכר הבנות משותף לקידום שת"פ בחדשנות בין ישראל לניו ג'רזי נחתם בירושלים - 0404
מזכר הבנות משותף לקידום שת הקונסוליה הכללית בניו יורק

מזכר הבנות משותף לקידום שת"פ בחדשנות בין ישראל לניו ג'רזי נחתם בירושלים

מנכ"ל הרשות לפיתוח כלכלי בארה"ב (EDA), טים סאליבן, ויו"ר הרשות לחדשנות בישראל והמדען הראשי של משרד הכלכלה והתעשייה, ד"ר עמירם אפלבאום, חתמו הבוקר (ראשון) על מזכר הבנות (MOU) משותף בנוכחות מושל ניו ג'רזי, פיל מרפי, והקונסול הכללי בניו יורק, דני דיין, במטרה לחזק את הקשרים הכלכליים, הטכנולוגיים והמסחריים ולהגביר את השותפות הדו-צדדית בין מדינת ניו ג'רזי ומדינת ישראל.

המזכר יסייע בזיהוי ופיתוח פרויקטים ייחודיים, יצירת שותפויות בתחומי החדשנות בין חברות בשתי המדינות ובניית מסגרת לתמיכה כספית בשוק המסחר הבינלאומי בפרויקטים שאושרו.

מדובר במשלחת הכלכלית הראשונה של מושל ניו ג'רזי בחו"ל, לאחר ביקור בגרמניה. המשלחת מתקיימת ביוזמת הרשות לפיתוח כלכלי בניו ג'רזי וארגון "Choose New Jersey" כחלק מהניסיון של המושל לפתח הזדמנויות השקעה בינלאומיות כדרך להגברת התחרותיות הגלובלית של ניו ג'רזי.

מושל מדינת ניו ג'רזי, פיל מרפי: "לניו ג'רזי וישראל יש כלכלות מבוססות חדשנות, כמו גם מדענים, חוקרים ומומחים אקדמיים מבריקים שעושים עבודה פורצת דרך על פני קשת רחבה של תחומי חדשנות. היחסים בין ניו ג'רזי לישראל כבר מייצרים יותר מ-1 מיליארד דולר בפעילות הכלכלית השנתית המשותפת, ואנו מקווים כי כתוצאה ממזכר הבנות זה, מספר זה יוכפל, אם לא ישולש, בשנים הקרובות".

החתימה על מזכר ההבנות באה רק שלושה שבועות לאחר שהמושל מרפי הודיע על תכנית אסטרטגית ליצירת כלכלה חזקה ויציבה המתמקדת בחיזוק מעמדה של ניו ג'רזי כמובילה בחדשנות.

מנכ"ל הרשות לפיתוח כלכלי בארה"ב (EDA),טים סאליבן: "המושל מרפי הציב חזון נועז להחזרת מקומה של ניו ג'רזי לחזית החדשנות והצעדים שנקטנו השבוע לשותפות עם הרשות הישראלית לחדשנות יביאו לשיתוף פעולה בין יזמים ויפתחו את הדלת להזדמנויות חדשות בתחומי הטכנולוגיה ומדעי החיים".

הרשות הישראלית לחדשנות אחראית למדיניות החדשנות של ישראל, לטפח ולפתח מקורות חדשנות, תוך יצירת וחיזוק התשתיות והמסגרות הדרושות לתמיכה. כמו כן, מייעצת הרשות למשרדים הממשלתיים ולכנסת בנושא מדיניות החדשנות בישראל, ומנתחת את השינויים הדינמיים המתרחשים בכל סביבות החדשנות בארץ ובחו"ל. הרשות יוצרת שיתוף פעולה עם גורמים מקבילים לקידום החדשנות הטכנולוגית בתעשייה ובכלכלה הישראלית.

ד"ר עמירם אפלבאום, יו"ר הרשות לחדשנות בישראל והמדען הראשי במשרד הכלכלה והתעשייה: "ישראל מוכרת ברחבי העולם כמובילה בחדשנות ואנו שמחים שמושל ניו ג'רזי רואה את הערך המהותי של השותפות עם ישראל כאמצעי לפיתוח הכלכלה בניו ג'רזי".

הקונסול הכללי בניו יורק, דני דיין, המלווה את המושל בביקורו בישראל: "ישראל מוכרת ברחבי העולם כמובילה בחדשנות ואנו שמחים שמושל ניו ג'רזי רואה את הערך המהותי של השותפות עם ישראל כאמצעי להגדלת הכלכלה בניו ג'רזי. אני מברך על כל הזדמנות לשותפות כלכלית עם מדינת ניו ג'רזי, הטכנולוגיה הישראלית היא מהטובות בעולם, ואני בטוח ששימוש בכך יביא לשגשוג וצמיחה לשני הצדדים".

ינון אלרועי, ראש הנציגות של משרד הכלכלה והתעשייה בניו יורק: "ניו ג'רזי היא שותפה כלכלית חשובה למדינת ישראל. במדינה זו פעילות ענפה של תעשיות פרמצבטיקה, מזון וכימיה והיא מהווה מוקד חשוב בתחום התקשורת, התיירות והלוגיסטיקה. השקת תכנית המושל לחיזוק מעמדה של ניו ג'רזי כמובילה בתחום החדשנות, מהווה עיתוי מושלם לחיזוק הקשרים העסקיים והטכנולוגיים בין המדינות".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]