אריאל על דחיית פינוי חאן אל אחמר: "קורא לראש הממשלה לחזור בו מההחלטה" - 0404
אריאל על דחיית פינוי חאן אל אחמר: שלמה מור, 0404

אריאל על דחיית פינוי חאן אל אחמר: "קורא לראש הממשלה לחזור בו מההחלטה"

יו"ר האיחוד הלאומי השר אורי אריאל  אמר בעקבות החלטת ראש הממשלה לדחות את פינוי חאן אל אחמר כי מדובר בפגיעה במשילות ממשלת ימין.

אריאל: "לא ייתכן שאכיפה תתבצע רק כלפי יישובים יהודיים. זוהי פגיעה משמעותית בריבונות ומשילות של ממשלת ימין בישראל. אני קורא לראש הממשלה לחזור בו מההחלטה ולפנות את מאחז חאן אל אחמר עוד השבוע כפי שנקבע.

ממשלה ימנית והחלטות לאומיות ולא ממשלת ימין עם כניעה לשמאל".

תנועת "אם תרצו" מסרה גם כן בתגובה לאי פינוי המאחז חאן אל אחמר כי: "חאן אל אחמר הוא מאחז בלתי חוקי המהווה חלק אסטרטגי בתכנית סאלם פיאד לניתוק הדרך שבין ירושלים לים המלח. זו הסיבה היחידה בלבד שבגינה נמנע מתושבי המאחז העברייני לא לקבל את הצעתה הנדיבה של המדינה לעבור לאבו דיס.

מי שהעצים את הבעיה ומרוויח ממנה הם המשולש הקבוע- האיחוד האירופי, הארגון האנטי ציוני בצלם והרשות.

מדובר במקרה בוחן שאם ממשלת ישראל והעומד בראשה יכשלו בו, תעמוד סכנה ממשית לעתידה של מדינת ישראל שכן, אם הכיבוש הזה יצלח, הוא יתרחב לבטח. אין הבדל מהותי בין כיבוש שטח על ידי אויב באמצעות לחץ בינלאומי וחתרנות מדינית לבין כיבוש שטח על ידי צבא. על ישראל לעמוד איתן מול שני הנסיונות הללו. על ממשלת ישראל להורות על פינוי המאחז לאלתר, להחיל ריבות מלאה על איזור גוש אדומים ולהטיל מיסוי כבד על ארגוני הדה לגיטימציה הפועלים בתוכנו במימון ממשלות זרות. יש לזמן את שגריר האירופי בישראל לסדר. ישראל כמדינה עצמאית, ריבונית ודמוקרטית היא בעלת זכות מוחלטת לניהול ענייניה הפנימיים בעצמה. כל צעד קולוניאליסטי מצד האיחוד צריך לגרור גינוי חריף של מדינת ישראל".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com