מערכות לפינוי וניהול עשן - 0404
מערכות לפינוי וניהול עשן יח"צ

מערכות לפינוי וניהול עשן

רובנו מבקרים מדי יום בחניונים תת קרקעיים בדרכנו לעבודה או למרכזי קניות. אך האם אי פעם תהינו לעצמנו איך זה שאנחנו נמצאים מתחת לאדמה האוויר שאנחנו נושמים הוא נקי וקל לנו לנשום אותו? אז זה בדיוק הזמן להפסיק לשאול ולהרים את הראש.

בכל חניון תת קרקעי קיימים מפוחים תעשייתיים אשר תפקידם הוא בעצם לשנע אוויר מצד אחד ולהוציא אותו מצד אחר, כמו מפוחים רגילים אבל בחניונים התת קרקעיים, מפוחים תעשייתיים משחקים תפקיד חשוב, שכן הם דואגים לתחלופה תקינה של חמצן ולסילוק הגזים הרעילים הנמצאים בחלל החניון, כך בעצם אותם מפוחים תעשייתיים דואגים שננשום לרווחה, גם כשאנחנו מתחת לאדמה!

איך זה עובד?

מפוחים תעשייתיים לפינוי עשן מופעלים על ידי מערכת ניהול עשן אשר במרכזה עומד גלאי גז CO אשר בוחן את כמות הגז הרעיל בסביבת החניון ובעצם כאשר המערכת מבחינה שכמות הגז שנמצאת בחניון היא מעל הנורמה, היא בעצם דואגת לכך שהמפוחים התעשייתיים יפעלו וידאגו לסילוק העשן המצטבר. כך מבטיחה אותה מערכת לניהול עשן את ההיגיינה בחניונים ואתם הביטחון הבריאותי של השוהים במקום.

גזים הנפלטים ממנועי מכוניות ומצטברים בחניון התת קרקעי הינם מסוכנים מאוד לנשימה, אפילו כאשר שוהים בקרבם זמן קצר יחסית. ליתר ביטחון מתקינים את המפוחים התעשייתיים בחניון, שידאגו לאוורור ופינוי העשן המצטבר, אך לא רק לשם כך מותקנים מפוחים תעשייתיים בחניון התת קרקעי. סיבה נוספת להימצאותם של מפוחים אלו היא בכדי לאפשר דרך מילוט של העשן במקרה של דליקה במקום.

מה קורה במקרה של דליקה?

כאשר מתחוללת לה דליקה במקום, הגורם השני המסוכן ביותר אחרי האש הוא העשן הנפלט בעקבות השריפה אשר יכול לגרום לחנק תוך מספר שניות בלבד וכן מסכן את חייהם של השוהים במקום בעת שריפה, גם במידה והשריפה כובתה.

כאן מופיע תפקיד חשוב ביותר של המערכת לניהול עשן, תפקיד זה הוא להורות למפוחים התעשייתיים מתי לפעול ולהוציא את העשן הרעיל מחלל החניון ולאפשר נתיב פליטה נקי מעשן, וכן בעל שדה ראייה רחב יותר ופחות מסוכן לנמלטים מהמקום. כך גם בעת של שריפה, לשוהים בחניון אין סיבה לדאגה, גם במקרה חלילה של שריפה

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com