נדחתה חתימת ההסכם בין האוצר להתאחדות מגדלי הבקר - 0404
נדחתה חתימת ההסכם בין האוצר להתאחדות מגדלי הבקר באדיבות תיירות קיבוץ יד מרדכי

נדחתה חתימת ההסכם בין האוצר להתאחדות מגדלי הבקר

עקב האיומים לפיצוץ בכוח של המו"מ מול האוצר, ולפתיחה בסכסוך מול מועצת מגדלי בקר – החתימה על הסכם לשינוי משק החלב מול האוצר – נדחתה 

לאחר הפרסומים כוונת האוצר והתאחדות מגדלי בקר לחתום על הסכם הכולל הפחתת מחיר המטרה אתמול לפנות ערב, איימו הרפתנים בהגעה אל משרדי ההתאחדות על מנת לפוצץ את מעמד חתימת ההסכם. בנוסף, שלחו עורכי הדין מטעם ועד הפעולה של הרפתנים מכתב רשמי בו הם מאיימים בפתיחת סכסוך מול מועצת מגדלי בקר, על מנת להכריז עליה כגוף שאיננו מייצג אותם יותר.
 

"מדובר על הסכם המהווה גזר דין מוות על הרפתות במושבים ובקיבוצים" אמר אתמול נציג ועד הרפתנים דביר גואטה. ההסכם מעורר המחלוקת כלל הורדת מחיר החלב הגולמי ב-23 אגורות באופן הדרגתי, תוך הפחתה מדורגת של המכס על יבוא חלב ופתיחת השוק ליבוא. זאת בתמורה לפיצוי של כ-400 מיליון שקל לרפתנים, שיפרשו במסגרת הליך התייעלות ענפי. 

"המהלך הזה ייעשה על גופותינו", איים אתמול גואטה, "אנו נתבע אישית כל רפתן שירים את ידו בעד הסדר שכורת את ענף הרפת". הוא כינה את ההסכם בכייה לדורות. 

הגב

avatar
  Subscribe  
Notify of
אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com