וועד הרפתנים יתכנס מחר על מנת לפוצץ ההסכמות שנחתמו כביכול בשמם מול האוצר - 0404
וועד הרפתנים יתכנס מחר על מנת לפוצץ ההסכמות שנחתמו כביכול בשמם מול האוצר

וועד הרפתנים יתכנס מחר על מנת לפוצץ ההסכמות שנחתמו כביכול בשמם מול האוצר

הידיעות כי נציגי האוצר והרפתנים פועלים לסגור עוד הערב הסכם הכולל הפחתת מחיר המטרה הכו את נציגי וועד הפעולה של הרפתנים בתדהמה. "מדובר על הסכם המהווה גזר דין מוות על הרפתות במושבים ובקיבוצים", אמר נציג וועד הרפתנים דביר גואטה. 
 
על פרסומים בתקשורת במסגרת ההסכם, צפוי מחיר החלב הגולמי לרדת ב-23 אגורות באופן הדרגתי, תוך הפחתה מדורגת של המכס על יבוא חלב ופתיחת השוק ליבוא. זאת בתמורה לפיצוי של כ-400 מיליון שקל לרפתנים, שיפרשו במסגרת הליך התייעלות ענפי. 
 
"המהלך הזה ייעשה על גופותינו", אמר גואטה. "אנו נתבע אישית כל רפתן שירים את ידו בעד הסדר שכורת את ענף הרפת". בהמשך כינה גואטה את ההסכם כ"בכייה לדורות". 
 
כעשרות רפתנים מתארגנים להגיע מחר בבוקר (שישי) לקיסריה על מנת לטרפד את חתימת ההסכם. חלקם מבטיחים לקשור את עצמם בשרשראות למקום, ולהפריע למהלך ההסכם שאמור להיחתם למעשה בשמם. וועד הפעולה של הרפתנים הודיע הערב כי התאחדות מגדלי בוקר חדלה מלייצג אותם ומחר בבוקר יגיעו הרפתנים לעשות סדר וניקיון במבנה ההתאחדות בקיסריה לקראת הוצאתו למכירה. 
על פי ועד הרפתנים, "ההודעה באה על רקע משבר אמון חריף עם מנכ"ל ההתאחדות ומוסדותיה, המקדמים הסכם בניגוד לתקנון ההתאחדות ומטרותיה עם האוצר אשר יביא לסגירה של כ-60% מהמשקים. הסכם זה נדחה על ידי הרפתנים בחודש ינואר וכעת עלה מן האוב בשל לחצי שר האוצר המנסה בכוח להראות הישג בשדה הפוליטי שעה שאינו מצליח להביא תוצאות אמת בכל הנוגע לדיור, פנסיות, הוצאות רכב דלק וכדומה". 
 
האוצר הציב אולטימטום עד מחר בבוקר אך הרפתנים נחושים לדאוג לפרנסתם. 
אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com