ארדן על פסיקת העליון בנושא אלקאסם: "פעם נוספת, העליון מעקר מתוכן את חקיקת הכנסת" - 0404
ארדן על פסיקת העליון בנושא אלקאסם: המשרד לבט"פ

ארדן על פסיקת העליון בנושא אלקאסם: "פעם נוספת, העליון מעקר מתוכן את חקיקת הכנסת"

השר לביטחון הפנים ולנושאים אסטרטגיים, גלעד ארדן, אמר הערב (חמישי) כי בית המשפט העניק ניצחון לפעילי החרם נגד ישראל ול-BDS וזאת בעקבות החלטת בית המשפט העליון שלא לגרש את לארה אלקאסם, פעילת BDS הפועלת באוניברסיטאות בעולם לחרם על ישראל ולגינויי ארצנו.

ארדן: "בית המשפט העניק לצערי ניצחון גדול ל-BDS ורוקן מתוכן את החוק למניעת כניסת פעילי חרם לישראל.

צר לי צער עמוק על החלטת בית המשפט העליון, שמעידה על חוסר הבנה של שיטת הפעולה של ארגוני ה-BDS, ופגע ביכולת של מדינת ישראל להילחם בפעילי החרם שפוגעים בכולנו.

לפי פסק הדין והגיונם של השופטים, עומר ברגותי, מייסד תנועת החרם העולמית שלמד באוניברסיטת תל אביב ומפיץ כיום שנאה בכל העולם כנגד ישראל, היה אמור להפוך לתומך נלהב שלנו מעצם לימודיו במוסד אקדמי ישראלי.

פעם נוספת, בית המשפט העליון מעקר מתוכן את חקיקת הכנסת וכוונת המחוקק ולוקח סמכויות שנתונות בידי הרשות המבצעת.

בית המשפט המעיט באופי הקיצוני והאנטישמי של הארגון שבו כיהנה אלקאסם בתפקיד בכיר, התעלם מכך שמחקה והסתירה את פעילותה ברשתות החברתיות טרם הגעתה לישראל ופתח פתח לכל פעילי החרם בעולם להגיע לישראל ולטעון לצורך כניסתם ש"כרגע" הם אינם תומכים בחרם.

הפסיקה לא תרפה את ידינו ואנו נבחן את השינויים הנדרשים בחוק ובתבחינים בכדי לסגור את הפתח שפתח בית המשפט העליון. העיקרון שחייב להישמר הוא שמי שפעל כדי לפגוע במדינת ישראל ואזרחיה לא צריך להיכנס בשערי המדינה".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com