כוחותינו מחיל הרפואה סיימו תרגיל לבניית והפעלת בית חולים שדה ברומניה - צפו בתיעוד - 0404

כוחותינו מחיל הרפואה סיימו תרגיל לבניית והפעלת בית חולים שדה ברומניה – צפו בתיעוד

כוחותינו מחיל הרפואה סיימו היום (חמישי) תרגיל לבניית והפעלת בית חולים שדה באירופה.

במהלך האימון שקיים האיחוד האירופי, תורגל תרחיש של רעידת אדמה בבוקרשט ותשעה בתי חולים שדה של מדינות שונות נדרשו להתפרס סביב העיר.

המשלחת שמנתה כ-160 אנשי רפואה ולוגיסטיקה בסדיר ובמילואים, הקימה את בית החולים המתקדם בעולם והראשון שקיבל מארגון הבריאות העולמי את ההכרה של “דרגה 3”. בית חולים זה הוקם בתוך כשמונה שעות בלבד וכלל מיון, אשפוז וחדרי ניתוח.

במהלך התרגיל חברו למשלחת כ-70 חברי האיחוד האירופי ממגוון מדינות שהגיעו על מנת ללמוד מחיל הרפואה הישראלי.

ראש אגף הטכנולוגיה והלוגיסטיקה בצה”ל, אלוף איציק תורג׳מן, אמר כי “שמחנו להיענות להזמנה של האיחוד האירופי ולתרגל באופן נרחב את בית חולים השדה והמענה הרפואי המבצעי של צה״ל. התרגיל אפשר לנו לחזק את כשירותנו ואת הידע המקצועי שלנו. אני גאה בכל משתתף בתרגיל, כל אחד מכם אמון על הצלת חיים בזמן אמת”.

מפקד המשלחת, סגן קצין הרפואה הראשי, אלוף-משנה ד״ר חגי פרנקל, אמר כי “התרגיל הסתיים בהצלחה רבה. זה היה אימון מבצעי ראשון מסוגו עבור חיל הרפואה. אנו מוכנים לכל משימה שנידרש לבצע. אנשי המשלחת, בסדיר ובמילואים, עשו מעל ומעבר, מתוך תחושת שליחות להציל חיים. שיתוף הפעולה מול מדינות האיחוד האירופי היה מצוין, למדנו יחד וחיזקנו את הקשר זה עם זה. אנחנו גאים להיות המובילים בעולם בתחום הרפואה המבצעית”.

הגב

avatar
  Subscribe  
Notify of
אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com