בשבוע הבא: מנכ"ל בנק הפועלים ויו"ר הבנק יגיעו לוועדת החקירה להסדרי אשראי - 0404
בשבוע הבא: מנכ דוברות המשטרה

בשבוע הבא: מנכ"ל בנק הפועלים ויו"ר הבנק יגיעו לוועדת החקירה להסדרי אשראי

הממונה על הרשות להגבלים עסקיים תגיע לוועדת הכלכלה לדיון ברפורמה שנועדה להפוך את הרשות ל"רשות התחרות הכלכלית", הוועדה תעסוק גם באפליית עובדי יוצאי אתיופיה ביקבי ברקן, תמשיך להכין לקריאה שנייה ושלישית את ההצעה לתקן את חוק המכר כך שיחזק את מעמד רוכשי הדירות מול הקבלנים ותעסוק בנושאים נוספים.

יום ראשון, י"ב בחשוון תשע"ט, 21 באוקטובר 2018

בשעה 10:30 – ועדת החקירה הפרלמנטרית להתנהלות המערכת הפיננסית בהסדרי אשראי ללווים עסקיים גדולים תתכנס לישיבה שתעסוק בבחינת התנהלות בנק הפועלים בהסדרי אשראי ללווים עסקיים גדולים – יו"ר הבנק עודד ערן והמנכ"ל אריק פינטו יופיעו בפני הוועדה. הישיבה תתקיים באולם ירושלים ותשודר בערוץ הכנסת.

יום שני, י"ג בחשוון תשע"ט, 22 באוקטובר 2018

בשעה 09:30 – הוועדה תמשיך להכין לקריאה שנייה ושלישית את ההצעה הממשלתית לבצע שורה של תיקונים בחוק המכר, שנועדו לחזק את ההגנה על רוכשי הדירות ולסייע להם אל מול הקבלנים. ההצעה כוללת תיקונים שנועדו לחייב את הקבלנים ומוכרי הדירות לציין בחוזה את מועד קבלת היתר הבנייה, ולאפשר לרוכשי דירות לבטל עסקה במקרים בהם חלפו 60 יום מהמועד שצוין בחוזה והיתר הבנייה עדיין לא ניתן. עוד מוצע לקצר מ-3 שנים לשנתיים את התקופה שבה הדיירים יהיו מחויבים לחוזי האחזקה והניהול שחתם הקבלן עם חברות חיצוניות, ולקבוע כי הסכום שמשלמים הרוכשים לעורך הדין של הקבלן עבור רישום הזכויות בדירה ישולם ישירות לקבלן, כחלק ממחיר הדירה. כמו כן החליטה הוועדה לצרף להצעה הממשלתית הצעות אחרות של חברות וחברי כנסת לתיקון החוק, בהן ההצעה של ח"כ יואב קיש וחברי כנסת נוספים להגביל לשנה את תקופת ההתחייבות להתקשרות עם מתחזק מעליות, ההצעה של ח"כ מיכל רוזין להוסיף למפרט המצורף לחוזי המכר מידע על החלק היחסי של רוכש הדירה ברכוש המשותף, וההצעה של חברי הכנסת אורי מקלב ומשה גפני להעביר לידי הרוכשים גם את תכנית הקונסטרוקציה של הדירה, את תכנית החשמל של הדירה ואת תכנית מערכות המים והביוב של הדירה. הישיבה תשודר בערוץ הכנסת.

בשעה 11:30 – הוועדה תדון בתקנות שהגיש משרד האנרגיה, העוסקות בביצוע סקר לבחינת פוטנציאל לשימור אנרגיה. לפי ההצעה, מפעל או צרכן הצורך מעל 1,500 טון דלק בשנה יצטרך להגיש למשרד האנרגיה תוכנית לביצוע סקר לאיתור פוטנציאל לשימור האנרגיה וכן לפעול ליישום המלצות בעלות כדאיות כלכלית לחיסכון באנרגיה.

בשעה 13:00 – לבקשת חברת הכנסת מיכל רוזין, וחברות וחברי הכנסת אכרם חסון, אברהם נגוסה, יוליה מלינובסקי, אלעזר שטרן וחיליק בר, תדון הוועדה בהתנהלות מפלה וגזענית כלפי עובדים יוצאי אתיופיה. בבקשה לקיום הדיון מסבירים חברות וחברי הכנסת כי מפעל "יקבי ברקן" בקיבוץ חולדה העביר עובדים יוצאי אתיופיה מתפקידם במילוי בקבוקי היין מכיוון שכשרות בד"צ העדה החרדית אינה מקבלת את יהדותם של יוצאי אתיופיה, וביקשו לקיים דיון דחוף על מנת למנוע את האפליה.

יום שלישי, י"ד בחשוון תשע"ט, 23 באוקטובר 2018

בשעה 09:30 – הוועדה תדון בתקנות שהגיש משרד הכלכלה והתעשייה שנועדו לקבוע את המקרים, הנסיבות והשיקולים שבהן ניתן יהיה להטיל עיצומים כספיים בסכום הנמוך מהסכומים שנקבעו בחוק התקנים ובפקודת היבוא והיצוא. לפי ההצעה, אם המפר לא הפר את החוק בשלוש השנים שקדמו להפרה הוא יוכל לקבל הפחתה של 20%, אם לא הפסיק את ההפרה מיוזמנו ודיווח עליה – 30%, אם נקט פעולות למניעת הישנות ההפרה והקטנת הנזק – 20%, אם התקיימו נסיבות אישיות מצדיקות – 35%. כמו כן מוצע כי ההפחתה המצטברת לא תעלה על 90%. הישיבה תשודר בערוץ הכנסת.

בשעה 10:30 – הוועדה תמשיך להכין לקריאה שנייה ושלישית את ההצעה הממשלתית לרפורמה בחוק ההגבלים העסקיים, לצורך חיזוק האכיפה והקלת נטל האסדרה (רגולציה). התיקון לחוק מבקש לשנות את שמה של הרשות כך שתיקרא "רשות התחרות הכלכלית", בהתאם לכך מוצר למקד את פעילותה בתחומים שטמון בהם נזק פוטנציאלי לתחרות, ומצד שני להקטין את הנטל הבירוקרטי והרגולטורי שמייצרים מנגנוני הפיקוח כיום. בדיון קודם שקיימה הוועדה בהצעה, לפני כשלושה חודשים, אמרה הממונה על רשות ההגבלים העסקיים, עו"ד מיכל הלפרין, כי "מאז המחאה החברתית השתנה הפוקוס של הרשות והחלו להיאכף פרקטיקות שלא נאכפו נגד מונופולים". היא ביקשה לקבל את הצעת החוק כמקשה אחת והוסיפה: "יש בה בלמים ואיזונים. הגברת האכיפה לצד הקלה ברגולציה". בישיבה תשתתף הממונה על רשות ההגבלים העסקיים עו"ד מיכל הלפרין והיא תשודר בערוץ הכנסת.

בשעה 13:00 – ביוזמת היו"ר, ח"כ איתן כבל, ולבקשת ח"כ איילת נחמיאס ורבין, הוועדה תקיים ישיבה מיוחדת שתעסוק במיזוג של רשת וערוץ 10, על רקע ההתמשכות ההליכים במועצת הרשות השנייה והחלטת רשת לבטלו. בכוונת הוועדה לבחון את התהליכים שקדמו להודעת הביטול, וכן לעשות כל מאמץ לנסות להחזיר את הצדדים למסלול המיזוג, או לנסות למצוא כל דרך אחרת לשמור על המשך קיומו של ערוץ 10 ועל עובדיו.

הישיבות ישודרו בפורטל הוועדה. לכניסה לפורטל לחצו כאן

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com