כוחותינו הותקפו על ידי ערבים סמוך ליצהר והגיבו בירי - 0404
צילום: פרוייקט התיעוד של עוצמה יהודית

כוחותינו הותקפו על ידי ערבים סמוך ליצהר והגיבו בירי

במהלך התפרעות של ערבים מהכפר עוריף ליד יצהר, ירה קצין לעבר ערבי, לאחר שזה תקף באופן פיזי את אחד החיילים וסיכן את חייו. האירוע החל במסגרת הפרות סדר שמקיימים ערבים מהכפר עוריף בחודשים האחרונים, במהלכן הם צועדים במעלה ההר לעבר אחת מגבעות יצהר. גם הבוקר (חמישי), צעדו כ-15 ערבים מהכפר לעבר היישוב. מתיישבים שהיו במקום ירדו לעברם על מנת להרחיקם, ובמקום התפתח עימות הדדי.

למקום הגיעו כוחות הבטחון. משמר הגבול הרחיק את המתיישבים לעבר היישוב, ואילו כוחותינו מגדס"ר צנחנים פעל מול הערבים. בשלב הראשון ניסה הכח להדבר עם הפורעים על מנת שיחזרו לכפר, אך במהלך האירוע, עשרות ערבים תקפו את הכוח והשליכו לעברם סלעים מטווח אפס. אחד הפורעים סיכן את חייו של קצין ששהה במקום והקצין ירה לעברו ופצע אותו.

ביישוב יצהר מגבים את פעילות הכוחות, ודורשים ממערכת הבטחון למנוע מראש את התהלוכות הגורמות לסכנת חיים. "החיילים שומרים על בטחוננו באופן יומיומי, ובאירוע הזה היו תחת סכנת חיים ממשית. אנו מחזקים את ידי הקצין שפעל בהתאם", אומר אוריה כהן, יו"ר מזכירות היישוב. "עם זאת אירוע רודף אירוע, תהלוכה רודפת תהלוכה, והדבר מסכן את חיי התושבים והחיילים. הציפיה שלנו היא שמערכת הביטחון תפעל מול הכפר באופן מרתיע שימנע מראש את ההתפרעויות הללו לפני התרחשותן. הצעד הראשוני הוא להוציא צו שטח צבאי סגור על פאתי הכפר והמרחב בו מתפרעים ערביי הכפר על בסיס כמעט יומיומי".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com