עצרת זיכרון ענקית נערכה במנהטן לזכרו של ארי פולד הי"ד (צפו) - 0404
+
צילום: הקונסוליה הכללית בניו יורק

עצרת זיכרון ענקית נערכה במנהטן לזכרו של ארי פולד הי"ד (צפו)

בצל ההתפתחויות הביטחוניות האחרונות, התקיימה היום (רביעי) עצרת זיכרון בהשתתפות מאות אנשים במנהטן (מול הקונסוליה הישראלית) לזכרו של ארי פולד ז"ל, יליד ניו יורק, במלאת 30 ימים להירצחו בפיגוע בצומת גוש עציון.

העצרת התקיימה בהשתתפות הקונסול הכללי בניו יורק, דני דיין, אשר פתח את העצרת ונשא דברים. העצרת מתקיימת ביוזמת הקהילה היהודית ריברדייל ובהשתתפות תלמידי בית הספר מהקהילה ורב הקהילה, אבי וויס.

הקונסול הכללי בניו יורק, דני דיין: "משפחת פולד החליטה לפני מספר עשורים לעשות צעד אמיץ – להפסיק להיות פסיביים ולהשתתף בהרפתקה היהודית הגדולה ב-2000 השנה האחרונות ולעלות לישראל, ארי פולד ז"ל היה גיבור יהודי ששילם מחיר כבד כגיבור יש מי שאומר שאנחנו חייבים לשלם את המחירים האלה כי לעם היהודי אין ברירה אחרת.

אני לא מסכים עם אמירה זו, יש לנו את האפשרות לבחור: מדינת ישראל לא הייתה קיימת לפני 71 שנה, התנועה הציונית לא הייתה קיימת לפני 130 שנה. היו אפשרויות, אבל אנחנו מוכנים לשלם מחירים כי אנחנו רוצים לחיות בארץ ישראל. רובנו לא הכרנו אישית את ארי, אך כעת אנו מרגישים שהכרנו אותו מקרוב – במשימה שארי התחיל, אנו מצווים להמשיך". לאחר האירוע הוסיף: "דווקא בצל ההתפתחויות הביטחוניות בשעות האחרונות, לנו כקונסוליה הישראלית בניו יורק יש מחויבות – לפעול להנצחת הקורבנות, גם בלב מנהטן".

הקונסוליה הכללית בניו יורק

הקונסוליה הכללית בניו יורק

הקונסוליה הכללית בניו יורק