יפגע בעיקר בפנסיונרים - עובדי קרנות הפנסיה הוותיקות יחלו מחר בשביתה - 0404
יפגע בעיקר בפנסיונרים – עובדי קרנות הפנסיה הוותיקות יחלו מחר בשביתה קטרין סקוט, ויקיפדיה

יפגע בעיקר בפנסיונרים – עובדי קרנות הפנסיה הוותיקות יחלו מחר בשביתה

כ-350 עובדי קרנות הפנסיה הוותיקות בניהול מיוחד יחלו מחר (ד') בשביתה על רקע התנהלות חד-צדדית של הנהלת הקרנות וסירובה לפתור את הסוגיות שבמחלוקת בין הצדדים.

עובדי הקרנות אמונים על טיפול בפנסיות של למעלה מ-230 אלף גמלאים וכ-130 אלף מבוטחים פעילים, הנמצאים תחת כ-10,000 מעסיקים. בחודש פברואר האחרון הוכרז סכסוך עבודה בקרנות על רקע שחיקה בזכויות העובדים והטלת מטלות נוספות עליהם, אפליה בתנאי העסקת עובדי מרכזי השירות, הימנעות מקידום עובדים בהסכמים קיבוציים, פגיעה בוועד ועוד.

מאז הוכרז הסכסוך, פעלה נציגות העובדים באחריות ובאיפוק על מנת להגיע להסכם קיבוצי בין הצדדים, אולם הנהלת הקרנות התבצרה בעמדותיה וסירבה להניח הצעות ענייניות לפתרון המשבר. לאור המבוי הסתום במגעים בין הצדדים והזלזול מצד ההנהלה, החליטה נציגות העובדים לפתוח ממחר בצעדים ארגוניים.

במכתב שנשלח היום אל המנהל המיוחד של קרנות הפנסיה הוותיקים יואב בן אור, הודיעו העובדים וההסתדרות על השביתה שתחל מחר, במסגרתה יחדלו כל העובדים מביצוע מטלותיהם השוטפות, לרבות קבלת קהל.

עובדי הקרנות מלווים על ידי יו"ר הסתדרות המעו"ף ארנון בר דוד ומזכירת החטיבה מהסתדרות המעו"ף עדה קרמרסקי. כיו"ר הוועד משמש יוסי בונקובסקי. העובדים מיוצגים משפטית על ידי עו"ד יובל ברוק.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]