חדר מיון חדש נפתח בקריית שמונה. נתניהו: "כבר לא צריך לנסוע עד צפת בשביל בדיקת דם" - 0404
+
חדר מיון חדש נפתח בקריית שמונה. נתניהו: "כבר לא צריך לנסוע עד צפת בשביל בדיקת דם" לע"מ

חדר מיון חדש נפתח בקריית שמונה. נתניהו: "כבר לא צריך לנסוע עד צפת בשביל בדיקת דם"

ראש הממשלה בנימין נתניהו ורעייתו שרה השתתפו הבוקר (שלישי) באירוע חנוכת מוקד לרפואה דחופה (חדר מיון קדמי) בקריית שמונה יחד עם סגן שר הבריאות יעקב ליצמן. השלושה סיירו במקום, השתתפו בטקס הסרת הלוט וראש הממשלה אף קבע מזוזה במקום.

נתניהו: "פתחנו עשרות מרכזים כאלה במה שקרוי "הפריפריה", כדי לתת את הטיפול הזה, אני רוצה להגיד, הטיפול השוויוני הזה לכל אזרחי ישראל, ושוב, יהודים ולא יהודים, בערים ובספר. אני חושב שהדבר הזה, הוא מבטא את תמצית המדיניות שלנו.

החזון שאני מאמין בו הוא לבטל את הפריפריה הגיאוגרפית והחברתית, לבטל את המושגים "ישראל ראשונה" ו-"ישראל השנייה". יש ישראל אחת, והיא צריכה להיות מדינה מחוברת, מדינה של שוויון הזדמנויות, מדינה שדואגת לכל אזרחיה.

בעשור האחרון אנחנו מגשימים את החזון הזה באופן שיטתי ועקבי. אתם יודעים כי אתם נוסעים, אתם רואים כל פעם שהזמן מתקצר. אנחנו מקצרים את המרחקים בין הגליל והנגב למרכז הארץ, קודם כל באמצעות תשתיות תחבורה מתקדמות, אבל מעבר לכך אנחנו משקיעים ביצירת מוקדים חדשים של מגורים, של תעסוקה, של חינוך, של בריאות, של תרבות, של איכות חיים.

ועכשיו, חדר המיון שאנחנו חונכים אותו היום הוא תוספת משמעותית ביותר לקריית שמונה ולסביבתה. ואני יודע כמה חיכיתם לרגע הזה, גם אני, גם סגן שר הבריאות יעקב ליצמן, גם נסים מלכה, ואני מודה לך, ולכם חבריי היקרים, שלא הפסקתם לקדוח, ולא הפסקתם לדרוש, ואנחנו אמרנו: "אנחנו צריכים לסלק, אנחנו בעצם גם לוקחים את הגרזנים וחותכים בג'ונגל".

השירותים הרפואיים שיינתנו כאן סביב השעון יהיו ברמה גבוהה, בשגרה, ואם יהיה צורך בכך, אני מקווה שלא, אבל אם יהיה צורך בכך – גם בחירום. הכל ייעשה קרוב לבית, עם ציוד משוכלל ורופאים מצוינים. כבר לא צריך לנסוע 40 ק"מ עד צפת בשביל בדיקת דם, או בדיקת רנטגן, או שבירת יד. זאת מהפכה אמיתית.

ייתכן שזהו הנדבך הראשון להקמת מרכז רפואי גדול אף יותר, שאותו הייתי רוצה לראות בקריית שמונה כחלק ממערך הבריאות הצומח כאן בצפון הארץ. אני רוצה שכל תושבי הגליל והגולן יקבלו טיפול רפואי איכותי – יהודים, נוצרים, מוסלמים, דרוזים, בדואים וצ'רקסים. כולם זכאים לכך באופן שווה.

לפני 2,700 שנה, הנביא ירמיהו שאל: "הצרי אין בגלעד אם רפא אין שם, כי מדוע לא עלתה ארכת בת עמי". היום אנחנו משיבים – יש רופאים אל מול הגלעד, ויש רופאים באצבע הגליל, ויש רפואה מצוינת בישראל, בכל חלקי ישראל. מזל טוב לקריית שמונה ולמועצות השכנות, והכי חשוב – בריאות טובה לכם ולכל אזרחי ישראל".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com