הנתונים המטורפים: מחצית משטחי יערות בארי וכיסופים נשרפו מאז תחילת טרור הבלונים - 0404
הנתונים המטורפים: מחצית משטחי יערות בארי וכיסופים נשרפו מאז תחילת טרור הבלונים עובדי קק"ל

הנתונים המטורפים: מחצית משטחי יערות בארי וכיסופים נשרפו מאז תחילת טרור הבלונים

לאחר שישה חודשים של טרור בהם שולחים מחבלי חמאס עפיפוני ובלוני תבערה במטרה להצית יערות ושטחים חקלאיים בעוטף, ובמטרה לרצוח יהודים, הכינו קק"ל דו"ח מסכם לתקופה. לפי הדו"ח, מאז החל הטרור, ב-10 בחודש אפריל, לפני כחצי שנה בדיוק, נגרמו יותר מ-1,100 שריפות ביערות קק"ל שכילו כ-12,000 דונמים של חורש טבעי ויער נטוע אדם.

לשם ההשוואה – שטח יערות קק"ל בעוטף עזה הוא 21,000 דונם. כלומר יותר ממחצית משטחי היערות נשרפו בחצי השנה האחרונה.

מאז הבוקר (שלישי), 4 שריפות נוספות הוצתו ברחבי עוטף ישראל כתוצאה מבלוני תבערה ששוגרו מעזה.

דניאל גיגי, מנהל מרחב דרום בקק"ל, סיפר: "השבוע אנו מציינים חצי שנה בדיוק של תופעת טרור העפיפונים שגרמה ליותר מאלף שריפות שכילו שנים-עשר אלף דונם מיערות הנגב המערבי. למרות שגל השריפות ממשיך גם היום, בזכות עבודה משותפת עם כיבוי והצלה, רשות הטבע והגנים, אנשי הישובים, מתנדבים, וצה"ל, אנו מצליחים להשתלט על הדליקות במהירות.

בחצי השנה האחרונה כל הגופים באזור התאחדו ויחד בנינו מודל עבודה כדי לתפוס את השריפות כשהן עדיין קטנות".

רבים מן העצים שנשרפו באלפי השריפות השונות ניטעו על ידי אנשי קק"ל במהלך השנים. חלקם אף ניטעו על ידי העובדים הנוכחיים שנלחמים נגד השריפות: "אין תחושה איומה יותר מלראות את מה שבראת ויצרת עולה באש", אמר גיגי בנושא. "הנזק הוא כמובן ישיר לצמחים, לבעלי החיים, וכמובן לתושבי האזור הסובלים מזיהום אוויר, הרס של מקומות תיירות ופנאי ואף סכנה לחיים.

למרות זאת, אנו יחד עם תושבי המקום לא מרימים ידיים, פועלים נגד השריפות ולמען נטיעות חדשות נוספות".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]