"כואב לראות רעולי פנים בתוך הבית שלי" - עליה במקרי השוד במודיעין (צפו בתיעוד) - 0404
+

"כואב לראות רעולי פנים בתוך הבית שלי" – עליה במקרי השוד במודיעין (צפו בתיעוד)

בשנה האחרונה מתגברים מקרי השוד והפריצות ברחבי העיר מודיעין. תושבים רבים מתעוררים בבוקר ונדהמים לגלות כי רכבם לא נמצא והבית שלהם נפרץ – בעודם ישנים בדירה. גם בעלי עסקים סובלים מהתופעה הקשה שפוקדת את העיר וצוברת תאוצה בשנים האחרונות ונראה כי השודדים ממשיכים וחוזרים לילה אחר לילה באין מפריע.

"אני קמה בבוקר ומגלה שכל מה שחשוב לי לא נמצא" מספרת ל', "אין מחשב, אין טלויזיה, יורדת לחניה ומגלה שגם את הרכב הם לקחו וכל זה קורה כשאני בתוך הבית והבנות שלי ישנות במיטה".

"אנחנו יודעים שהם מגיעים, מקימים סיירות מאותו רחוב או אותה שכונה, זה מחזיק לשבוע אבל אז אנחנו מאבדים כיוון, יש לנו סרטונים שלהם באים והולכים כמעט בכל בית יש מצלמות לבחוץ ועדיין הם באים לוקחים לך את הרכב את כלי העבודה או מה שיש מולם ופשוט לא נשאר לך מה לעשות, לך למשטרה תעבור את כל הסיוט הזה ובסוף? לא נותר לך אלא לדבר עם הלמפה" מספר משה תושב שכונת הכרמים בעיר.

"דבר אחד לא ברור לנו. מה עושים עם כספי השמירה שכל תושב כאן משלם, הרי היו אמורות להיות ניידות בכל חור או לפחות באזורים מרכזיים וזה ממש לא המצב, העיר הזאת מתדרדרת אבל לצערי עד שמישהו לא ייפגע לא יקרה כאן שום דבר, כרגע כולם עסוקים בבחירות עוד לא שמעתי מה התשובה שלהם למצב הביטחוני הגרוע בעיר. עניין של זמן עד שמישהו באמת יתעמת עם פורץ כזה ואז נראה מה יהיה".

בשבוע החולף העלה איציק, בעל עסק "מתוקים" במרכז מרל"ז בעיר פוסט כואב: 

"במהלך הלילה פרצו שני בחורים רעולי פנים למתוקים מרל״ז, כמו שתראו בסרטון המצורף את המקצועיות והאכזריות כאחד איך שהם עשו זאת, לא צריך לספר לכם כמה זה כואב לראות במצלמות רעולי פנים בבית השני שלי, בעסק שלי… במקום הכי יקר לי… אשמח לעזרת התושבים אם מישהו ראה רכב חשוד או דמויות חשודות באזור מרכז מרל״ז רחוב עמק דותן כל פיסת מידע יכולה לעזור..??? רק כדי שמשטרת מודיעין תשים יד על הנבלות…"

"כואב לקרוא דברים כאלה" אומר משה, "זה עצוב לגלות שמישהו נכנס למקום שלך לבית שלך כמו שעשו אצלנו בבניין. אנשים פה פשוט מתוסכלים. אני רק מקווה שמישהו יתעורר מהר".