עיריית חיפה ואוניברסיטת חיפה יקימו להקת מחול ייצוגית - 0404
עיריית חיפה ואוניברסיטת חיפה יקימו להקת מחול ייצוגית דוברות עיריית חיפה

עיריית חיפה ואוניברסיטת חיפה יקימו להקת מחול ייצוגית

להקת מחול ייצוגית המורכבת מסטודנטים וסטודנטיות הלומדים בחיפה, תוקם השנה ביוזמת המחלקה לפולקלור ברשות הספורט בעיריית חיפה, תוך שיתוף פעולה עם אוניברסיטת חיפה.

להקת המחול תרקוד בסגנון פולקלור ישראלי, תוך מתן ביטוי לרב תרבותיות הישראלית, ותוך שאיפה לקרב את בני הדור הצעיר אל מקורותיהם התרבותיים. את הלהקה יוביל הכוריאוגרף בארי אבידן, שזכה למוניטין רב כיוצר.

הקמת הלהקה התאפשרה בעידודם ובתמיכתם של סגן נשיא האוניברסיטה – ברוך מרזן, דיקנט הסטודנטים – פרופ' ג'ני קורמן, ראש מינהל החינוך והתרבות בעיריית חיפה – אילנה טרוק ומנהל רשות הספורט – שמוליק זגגי.

אוניברסיטת חיפה הודיעה כי לסטודנטים המשתתפים בלהקה יוענק ניקוד אקדמי, כנהוג בנבחרות ייצוגיות של מרכז הספורט.

אילנה טרוק, ראש מנהל חינוך, תרבות ורווחה בעיריית חיפה: "הרפרטואר של להקת הסטודנטים הייצוגית ישקף את העושר הפולקלורי של המארג התרבותי הישראלי, היוצר מחול ייחודי ועכשווי, וכולל שילוב של העדות בישראל עם מאפייני המחול הישראלי. הלהקה תופיע על במות העיר ותשתתף באירועים משמעותיים בארץ ובעולם".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]