המדריך: איך תמצאו עבודה בקלות בישראל? - 0404
המדריך: איך תמצאו עבודה בקלות בישראל? Pixabay

המדריך: איך תמצאו עבודה בקלות בישראל?

  שוק העבודה הישראלי הוא שוק תחרותי, מקצועי ומגוון מאד. בעבר, חיפוש עבודה היה יכול להסתכם בביקור בכמה בתי עסק מקומיים, קריאת מדור דרושים בעיתון ודיבור עם חברים וקרובי משפחה. חברת סי וי פול מציגים: טיפים למציאת עבודה: 

לעומת הזמן המודרני, בו עומדים לרשותנו מגוון אתרים כמו סי וי פול לצורך גיוס עובדים, מודעות דרושים ועוד. הקושי העיקרי נובע כתוצאה מהאתגר של חברות למצוא עובדים איכותיים והאתגר של העובדים למצוא חברות איכותיות.

בעיה נוספת היא שיש הרבה מאוד ערוצים שבהם המעסיקים והעובדים יכולים להיפגש, יש יותר מידי ערוצים לפרסום מודעות דרושים בארץ והתחרות ביניהם גדולה ואז, מרוב שיש כל כך הרבה אתרים, מחפשי העבודה והעובדים לא מצליחים להגיע אחד לשני.

מעסיק שמחפש עובדים ומפרסם מודעת דרושים צריך לשבת ולהתפלל שמי שמחפש עבודה ייכנס דווקא לאתר שהוא פרסם בו מכל האתרים ויראה דווקא את המודעה שלו. גם מחפש העבודה צריך לקוות שהוא נכנס בדיוק לאתר שהמעסיק המתאים פרסם בו ויראה את מודעת הדרושים שלו מתוך כל מי שמפרסם שם.

תחשבו על זה לרגע – אתם חברה מקצועית המקבלת כ-100 קורות חיים על בסיס יומי וכעת אתם צריכים לעבור על כל קורות החיים הללו ולבחור מתוכן את האנשים שאתם חושבים שהם מועמדים איכותיים.

ריבוי קו"ח זה גורם לסינון מוגבר של המועמדים ולכן המטרה העיקרית שלכם היא לבלוט מעל לממוצע, סי וי פול, אשר בקרוב יקראו סי וי פול ג'וב נינגה, הנינג'ה של עולם הדרושים,  עובדים קשה במיוחד בשביל לאפשר לכם להבליט את התכונות הייחודיות שלכם ולקפוץ מעל לסטנדרט הקיים בישראל. כעת אנו נציג 5 טיפים ממומחי מציאת העבודה בסי וי פול על מנת להקל עליכם כמה שיותר.

5 טיפים למציאת עבודה בקלות ויעילות מהמומחים של סי וי פול

כל פרט בשלב חיפוש העבודה הוא חשוב ויכול להעלות את הסיכויים שלכם במציאת עבודה, לכן הרכבנו עבורכם רשימה קצרה של טיפים למציאת עבודה בישראל –

קודם כל תדעו איזו מן עבודה אתם מחפשים. האם יש לכם תחום עניין או מקצוע בו אתם מעוניינים לעבוד? מהו המרחק אותו תהיו מוכנים לעבור בשביל להגיע לעבודה וממנה? חשוב לשאול את עצמכם שאלות בסיסיות כלפי העבודה שאתם מעוניינים שתהיה לכם בכדי שתוכלו לצמצם את טווח החיפוש שלכם.

חיפוש עבודה הוא כמו עבודה בפני עצמה, אתם תצטרכו להשקיע זמן בשביל למצוא עבודה טובה. הקדישו חלק זמן ייעודי עבור חיפוש ומציאת עבודה, בנוסף זכרו כי התהליך לוקח זמן, לפי ממוצעי שוק עדכניים לשנת 2018 – מציאת עבודה עבור בעלי תואר ראשון יכול לקחת בין 2 ל – 3 חודשים, ומציאת עבודה במשרת ניהול בכירה יכול להגיע גם לחצי שנה ומעלה! ישנם מקצועות בעייתיים במיוחד למציאת עבודה, כמו במאמר הזה של סי וי פול, שעסק במציאת עבודה לעורכי דין בלי ניסיון.

השתמשו בכל המשאבים הקיימים לרשותכם. כבר הזכרנו שפעם נדמה כי היה יותר פשוט, היו כמה פעולות פשוטות (כמו קריאת עיתון וביקור בעסקים מקומיים) שהיו מכסות את מרבית העסקים שיכולתם לגשת אליהם. כיום אתם יכולים להשתמש באתרים רבים ואפילו ברשתות חברתיות כמו הלינקדין והפייסבוק בשביל לשפר את סיכוייכם במציאת עבודה.

חברות כמו סי וי פול מתמחים בגיוס עובדים, מתן עזרה בחיפוש ומציאת עבודה ויכולה להקל המון בלהבין כיצד עולם ההעסקה המודרני מתנהל. יצירת תקשורת והעברת הצורך שלכם בעבודה אל הסביבה הקרובה והרחוקה שלכם יכולה לעשות פלאים גם כן, נטוורקינג ומעגל החברים שלכם יכול להיות גורם מכריע בתהליך מציאת העבודה.

זכרו שלא הכל תלוי בכם. בעולם אידיאלי כל העסקים הם הוגנים וכל ראיונות העבודה בודקים באופן מדויק את היכולות של האדם המרואיין, אך בפועל זה לא ככה.

אתם יכולים להיות מתאימים בול בשביל מקום העבודה אליו אתם ניגשים ואתם תוכלו גם להגיע לרמות מאד מתקדמות בראיונות, אך בסוף דברים יכולים להתרחש מאחורי הקלעים שימנעו מהחברה לגייס אתכם אליה. אל תרימו ידיים, המשיכו לשלוח קורות חיים ואל תתנו למקרים כאלו ואחרים להשפיע על המוטיבציה שלכם!

תחשבו לכל הכיוונים. תהליך החיפוש הוא רק חלק קטן והתחלתי משלב מציאת העבודה, אך אסור לשכוח שהוא מורכב לא רק מחיפוש אקטיבי אלא גם מהאופן שבו קורות החיים שלכם עשויים, האופן בו אתם מציגים את עצמכם מול המראיינים וגם מהפן המקצועי שלכם. השקיעו בכל פרט, למדו ושפרו את היכולות המקצועיות שלכם, תרחיבו בכל הנושא של שפת גוף יעילה בעת ראיון עבודה ועוד.

שפת גוף יעילה בעת ראיון עבודה. כאשר יגיע הרגע המיוחל ויזמנו אתכם לראיון עבודה במקצוע שכה רציתם, דעו ששפת גוף ושידור ביטחון הם בין הדברים החשובים ביותר שמראיינים מסתכלים עליהם. נשמו עמוק ואל תהיו לחוצים, אנחנו מאמינים בכם!

4 טיפים להכנת קורות חיים שאף מעסיק לא יסרב להם:

קורות חיים הם הרבה מעבר לנייר עם קצת מידע עליכם, קורות חיים הם כרטיס ההכרות האישי שלכם אשר מאפשר לעסק או לגוף כמו סי וי פול גיוס עובדים לקבל רושם ראשוני. אז כיצד קורות חיים טובים צריכים להיות? להלן כמה טיפים של מומחי חברת סי וי פול גיוס עובדים לכתיבת קורות חיים –

החליטו מה רלוונטי לקורות חיים שלכם. אם הנכם אוהבים לבשל, סביר להניח שתחביב זה יהיה רלוונטי לציון בקורות חיים רק אם אתם מעוניינים במציאת עבודה בתחום האוכל והבישול. עדיף לא להכליל תחביבים ועיסוקים לא רלוונטיים לתחום בקוח, כטיפ מיוחד מחברת סי וי פול נאמר כי ניתן יהיה לחשוף תחביבים שונים בראיון עצמו, דבר אשר יציג למראיינים את האופי המגוון שלכם.

סדר וחשיבות לדברים – אנחנו רגילים לקרוא דברים מלמעלה למטה באופן אינטואיטיבי, אם מביאים לנו דף שכתוב עליו משהו אנחנו אוטומטית נתחיל את קריאת הדף מלמעלה למטה. אפשר לנצל תכונה זו בכדי לעשות קצת סדר בדברים, החליטו מה חשוב לכם שהמראיין ידע קודם – ההשכלה שלכם? הניסיון הקודם? פרויקטים שבצעתם? החליטו כיצד אתם רוצים להציג את סדר החשיבויות שלכם.

כתיבה נאותה והגאה נכונה הינם חשובים מאד בקורות החיים ובכל הנוגע לטיפים למציאת עבודה, סי וי פול גיוס עובדים רואה בטיפ זה כחשוב במיוחד – בדקו הגייה בקורות החיים. המטרה כאן היא לא לגלות האם הנכם יודעים קרוא וכתוב, הרי כולנו יכולים לבקש ממכרים או מחברות כמו סי וי פול, לבצע עריכה והגייה לטקסט שכתבתם. שגיאות כתיב או הקלדה בקורות חיים יכולה להדליק נורה אדומה אצל המעסיקים בכל הנוגע לתשומת לב לפרטים או רמת ההשקעה שאתם נותנים לכרטיס ההכרות שלכם.

התאימו והמשיכו לעדכן את קורות החיים שלכם. המומחים של סי וי פול ממליצים בחום על התאמת קורות החיים שלכם פר משרה – צרו כמה קורות חיים אשר יהיו מכוונים למשרות שונות והמשיכו לעדכן אותם עם הלוך הזמן. השתמשו בהם כפיתיון, תבדקו איזה קורות חיים גורמים ליותר בתי עסק לחזור אליכם. התאימו, עדכנו ותבקרו את קורות החיים שלכם.

איך תוכלו למצוא עבודה בקלות ויעילות בעזרת סי וי פול?

סי וי פול היא חברה המתמחה בחיפוש ומציאת משרות מותאמות עם רזומה של מציאת מקומות תעסוקה מגוונים עבור אלפי אנשים וכל זה בחינם. אנו מודעים לקושי הקיים כיום במציאת עבודה בשוק התחרותי של ישראל ולכן אנו שמים דגש רב על גיוס עובדים וכל הנוגע למתן ויישום טיפים למציאת עבודה.

המאגר של סי וי פול גיוס עובדים מאפשר לכל אדם לגשת בקלות למאגר עצום של משרות שונות, תוך כדי התאמה ומתן ייעוץ בכל הנוגע לגיוס עובדים אל מקומות העבודה. לפי סטטיסטיקות שנערכו, משך זמן חיפוש באמצעות מאגר העבודות של סי וי פול  מתקצר בחצי בממוצע, מאשר חיפוש באופן עצמאי. לא מאמינים? מוזמנים לנסות ולהתרשם בעצמכם.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]