תושבי קריית ארבע דורשים מראש המועצה לבטל פגישה עם בנט: ״עמדותיו נלוזות וחרפה לנו״ - 0404
תושבי קריית ארבע דורשים מראש המועצה לבטל פגישה עם בנט: ״עמדותיו נלוזות וחרפה לנו״

תושבי קריית ארבע דורשים מראש המועצה לבטל פגישה עם בנט: ״עמדותיו נלוזות וחרפה לנו״

תושבים בקריית ארבע הפיצו בעיר מכתב ושלחו העתק גם לראש המועצה וזאת בדרישה לבטל את ביקורו של יו״ר הבית היהודי, שר החינוך נפתלי בנט.

במכתב, הובאו ציטוטים מתוך ראיונות שהעניק בנט לעיתון ״מעריב״ וב״עולם קטן״. בנט אמר בראיונותיו: ״הרבה דתיים מעדיפים היום להיות מסורתיים, להיות גם וגם. בציונות הדתית היו אמורים להיות היום 40 מנדטים, והם לא. הסיבה היא שרבים הורידו כיפה והלכו למסורתיות. זה הכיוון היום. וזה כיוון מעניין שמאחד זרמים רבים. תסתכל סביב, הרבה אנשים הופכים למסורתיים, זה מה שהיה בעדות המזרח כל השנים, שם לא היתה הדיכוטומיה הברור בין דתיות לחילוניות כמו בעדות אשכנז. אני חושב על המדינה בעוד 50 עד 100 שנה כעל מדינה שהרוב יעשו קידוש – אבל ידליקו חשמל בשבת. זזים לשם משני הכיוונים, הדתי והחילוני. לא רק שאני לא מפחד מזה, אני חושב שזה תהליך נפלא. זו אינה הקצנה דתית אלא – התמתנות דתית. חלק מזה הוא שיש היום הרבה להט"ב וזו עובדה קיימת שצריך לקבל אותם. צריך לתת להם זכויות".

התושבים כתבו: ״תושבי קריית ארבע היקרים. ביום שני, עומד להגיע לעירנו, עיר האבות. שבה מסרו אלפי יהודים נפשם למען קיום התורה ומצוותיה, השר נפתלי בנט. והאמירות האלה בנט מבטא את שמחתו על ההתמתנות הדתית, על כך שבנים רבים מעדיפים להיות לא דתיים אלא מסורתיים. על חזונו שבמדינת ישראל יעשו קידוש וידליקו חשמל בשבת, וכן על כך שצריך לתת סוף סוף זכויות לקהילה הלהטבי"ת. ביקורו של אדם כזה, עם דעות כאלה הבזות למסירות נפש למען קיום התורה לפרטי פרטיה, החושבות שזה דבר עתיק, ש"זה לא בכיוון היום" – מביקור כזה, הוא רפה לעיר האבות. אנו מאוד אוהבים את עם ישראל כולו ואת מדינת ישראל, ותורמים לה ככל יכולתנו, אבל חושבים שהתורה ומצוותיה הן סם חיים לעמנו ומדינתנו, סם חיים עתיק ונצחי שעתיד להיות לדוגמא לעולם כולו. איך ייתכן שבעירנו מתקבל בכבוד ויקר, בנוכחות ראש המועצה, אדם שחושב שצריך לתת זכויות לנישאין חד מיניים? למשפחו שמולידות ילדים יתומים מאם מראש, על ידי סחר באיברים של נשים מעוטות יכולת?

אנו קוראים לאחינו תושבי המקום הקדוש הזה, ולראש המועצה, להודיע לכבוד השר שביקורו אינו לכבוד לנו, ולבטל אותו ככל שיותר מוקדם. שיבוא אל האבות כתלמיד, כמתפלל, אך בשום פנים ואופן לא כמנהיג שמרצה את העמדות הנלוזות הללו, שחרפה הן לנו. אנו לא ניתן לזה לקרות. בכאב ובאהבה״.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com