אבן פינה למבנה קבע של ישיבת ההסדר בנצרת. אריאל: "אנחנו כאן כדי לייהד את הגליל" - 0404
אבן פינה למבנה קבע של ישיבת ההסדר בנצרת. אריאל: אלישמע סנדמן

אבן פינה למבנה קבע של ישיבת ההסדר בנצרת. אריאל: "אנחנו כאן כדי לייהד את הגליל"

באירוע מיוחד ומרגש שהתקיים בסוף השבוע החולף בנצרת עילית, הונחה אבן הפינה למבנה הקבע של ישיבת ההסדר בעיר בנוכחות תלמידי הישיבה, תושבי העיר, רבנים ואישי ציבור רבים – בינהם נשיא הישיבה הרב יהושע ויצמן, רב העיר הרב ישעיהו הרצל, ראש העיר מר רונן פלוט, שר החקלאות אורי אריאל וחבר הכנסת בצלאל סמוטריץ.

הדוברים באירוע הזכירו את החשיבות שיש לישיבה בעיר כזו, הנחשבת כיום למקום עם בעיית הדמוגרפיה הקשה במדינה. ראש העיר אף קרא בדבריו למשפחות דתיות וחרדיות לעבור אל העיר ולהיות שותפים בחיזוקה.

מנכ"ל הישיבה, אודי קליין שפעל רבות מאחורי הקלעים למען קבלת השטח לבנייה וממשיך ופועל להקמת המבנה הציג בתחילת הערב את תכנית הבנייה והסביר בשטח היכן ימוקמו המבנים השונים של הקמפוס המתוכנן. שר החקלאות אורי אריאל, הדגיש בתחילת דבריו, כי ההתישבות בגליל הינה משימה משמעותית ואמר "אנחנו כאן כדי לייהד את הגליל. אני חוזר ואומר, לייהד את הגליל!" והפליג בשבחי הישיבה, אותה הגדיר כקרובה לליבו. ראש הישיבה הרב דני סגליס סיפר על הקשיים שהיו בדרך ועל ההתרגשות העצומה עם הנחת אבן הפינה ומבנה הקבע הנראה כבר באופק.

מנכ"ל ישיבות בנ"ע, אלחנן גלט שהשתתף אף הוא באירוע, חתם את שורת הנואמים ואמר בהתרגשות "בעתיד עוד נזכה להכיר בזכות הגדולה שהיינו שותפים לה בהקמת הישיבה בנצרת עילית. אשרינו שזכינו"

עם סיום נאומי הדוברים השונים פנו נשיא הישיבה הרב ויצמן וראש הישיבה הרב סגליס להניח את אבן הפינה במקום בו מיועד להיות קצה בית המדרש, ואליהם הצטרפו רבני כלל הקהילות השונות מהעיר. הרב סגליס הדגיש את האחדות המורגשת היטב בנצרת עילית והביע תקווה כי גם מבנה זה ימשיך להיות כמגדלור לאחדות ישראל.

ישיבת ההסדר הוקמה בנצרת עילית לפני כתשע שנים ע"י קבוצת תלמידים מישיבת מעלות, בשליחות ראש הישיבה הרב יהושע ויצמן, במטרה לחזק את החוסן היהודי בעיר. כיום מונה הישיבה כתשעים תלמידים.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com