בנט: "השאלה היא האם תהיה ממשלת ימין או שנצביע ימין ונקבל שמאל" - 0404
בנט: “השאלה היא האם תהיה ממשלת ימין או שנצביע ימין ונקבל שמאל” עודד אנטמן

בנט: “השאלה היא האם תהיה ממשלת ימין או שנצביע ימין ונקבל שמאל”

שר החינוך ויו”ר הבית היהודי, נפתלי בנט, דיבר היום (ראשון) במהלך כינוס ועידת המרכז של מפלגת ‘הבית היהודי’ לרגל הבחירות המקומיות ואישור מספר תיקונים בחוקת המפלגה.

במהלך הכנס נחשפה רשימת מועמדי הבית היהודי ברחבי הארץ לבחירות המוניציפאליות וכן נערכה הצבעה על התיקונים בחוקת המפלגה, בעיקרם הוספת שריון נוסף בעשירייה הראשונה ליו״ר המפלגה, הגדלת מספר חברי הנשיאות, מתן אפשרות ליו״ר המפלגה לקבל החלטות בנושא פרישה מהממשלה וכן מספר שינויים בכינוס חברי המרכז.

כלל התיקונים גובשו ע״י מזכירות המפלגה לאחר סבב שיחות מעמיק עם חברי המרכז בשבועות האחרונים, מתוך מטרה להאזין לצרכי השטח ולהתאים את אופן העבודה במפלגה אליהם.

בנט דיבר תחילה על השמאל שמנסה למחוק כל סממן של מסורת מהציבור: “יש ניסיון בשמאל הקיצוני להדיר מהציבוריות הישראלית כל סממן של מסורת יהודית. אני כשר חינוך רוצה שכל ילד וילדה יכירו את המסורת, את הסיפורים, שידעו מי היו חז״ל, שיעשו אמא ואבא של שבת”.

בנוגע לבחירות הבאות אמר שר החינוך כי, “הבחירות הבאות אינן על מי יהיה ראש הממשלה הבא, הוא יהיה בנימין נתניהו. השאלה היא האם הבית היהודי ינצח וימשוך ימינה כך שתהיה ממשלת ימין או ששאר המפלגות ימשיכו למשוך מרכז-שמאלה.

הצלחנו בהרבה דברים: הקמנו פקולטה לרפואה באריאל, הסטנו את מערכת המשפט לכיוונים שמרנייים יותר, הקמנו אוניברסיטה שאיננה מתוקצבת כדי לפתוח תחרות, ביטלנו את מל״ג יו״ש – היום יש מל״ג אחד למדינה אחת.
אבל גם בחלק מהמקרים איננו מצליחים.

השאלה בבחירות הבאות היא האם תהיה לנו ממשלת ימין עם ערכים שאנחנו מאמינים בהם, או שנצביע ימין ונקבל שמאל.

במשך שנים הציונות הדתית לא הייתה חזקה מספיק. היום יש לנו יד על ההגה בחינוך, בכלכלה, במשפטים. לכן אנחנו צריכים כוח כדי להיות השותפים הדומיננטיים בממשלה הלאומית הבאה”.

ניר אורבך, מנכ״ל מפלגת הבית היהודי: “בשנים האחרונות הובלנו מהלכים משמעותיים לקידום המפלגה. הרכבנו רשימות מצוינות בבחירות המוניציפאליות, עם לא פחות מ-90 נשים ברשימות השונות. אנחנו גאים בזה. זו המהפכה המגדרית שאנחנו מובילים. הקשר בין הנהגת המפלגה לשטח הוא לא פחות ממצוין, אני מאחל שכך יהיה בכל מפלגה”.

הגב

avatar
  Subscribe  
Notify of
אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com