מירוץ לזכרם של בני הזוג הנקין הי"ד נערך בכביש בו נרצחו וקיבל את שמם 'דרך אית"ן' - 0404
מירוץ לזכרם של בני הזוג הנקין הי תקשורת נכונה

מירוץ לזכרם של בני הזוג הנקין הי"ד נערך בכביש בו נרצחו וקיבל את שמם 'דרך אית"ן'

המירוץ הראשון לזכרם של הרב איתם ונעמה הנקין הי"ד נערך ביום חמישי שעבר. המירוץ נפתח באיתמר ונערך בכביש היורד מאלון מורה, שם נרצחו בני הזוג הנקין לפני כשלוש שנים. בסיומו של המירוץ נחנכה אנדרטה לזכרם וכן הוחלף שם הכביש בו נרצחו ל"דרך אית"ן", בראשי התיבות של איתם ונעמה.

תקשורת נכונה

היוזמה למירוץ הגיעה מתלמידי ישיבת "חיצים" שבאיתמר, והוא נערך בשיתוף חיילי צה"ל והחטיבה המרכזית שומרון. למירוץ הגיעו תלמידי הישיבה, בוגריה, תושבי האזור ויישובי גב ההר, רבנים ואנשי ציבור וכן חיילים שלקחו חלק במירוץ.

למירוץ ולטקס הסיום הגיעו גם נציגי משפחותים של בני הזוג הנקין, ביניהם הוריו ואחיו של הרב איתם הי"ד. יגיל, אחיו, השתתף גם הוא במירוץ.

טעמה יעקובסון, אחותו של הרב איתם הי"ד, סיפרה: "היה מקסים, מרגש ומיוחד. הרעיון לרוץ לזכרם של אנשים הוא נפוץ ומקובל, אבל כאן היה משהו מעבר. עצם ההליכה והריצה, בציר שבו נרצחו יהודים, כשאנשים רבים כל כך מלווים ורצים יחד איתנו היה מחמם את הלב.

ריגש אותנו מאוד לראות את כמות האנשים, התלמידים, הבוגרים, וכל מי שהצטרף. בעצם הריצה הורגש החיבור לארץ.

בנוסף, האנדרטה וקריאת שם הדרך לזכרם – דרך אית"ן – היו בעלי משמעות חזקה עבורנו. כולנו נמצאים 'בדרך', והחשיבה על בניית האנדרטה והאמירה שהיא תעביר היו מאוד משמעותיות. הרגשתי שאנחנו צועדים בדרך הזו לא רק בשביל מי שנוסע בכביש, אלא גם בשביל מי שצופים בשולי הכביש על הסיפור.

התרגשנו לדעת שהיוזמה הועלתה ע"י תלמידים שהסיפור נגע בהם, כשכל צוות הישיבה התגבש סביב הרעיון. זה מאוד מאוד מרגש ומיוחד".

יהושוע שרמן, מנכ"ל ישיבת חיצים: "המירוץ היה יוצא מן הכלל, נתן לנו כוחות אדירים וחיזק את הקשר שלנו לארץ ולדמותם של הרב איתם ונעמה. היה חשוב וחיוני לחבר את תלמידי הישיבה לדמותם של הרב איתם ונעמה הנקין הי"ד, שבחייהם צמחו מתוך קושי ואתגרים ובגיל כ"כ צעיר היו פורצי דרך משמעותיים, כל אחד בתחומו, שהגיעו להישגים מרשימים, בדיוק כמו התלמידים שלנו היום.

האתגר בריצה הקשה מעצים את התלמידים וגורם להם להיות תלמידים ואנשים טובים יותר".

יו"ר היישוב איתמר, חננאל אלקיים: "שמחנו לראות את היוזמה של תלמידי הישיבה קורמת עור וגידים והופכת לאירוע משמעותי שכזה, שבע"ה יתקיים מידי שנה. ישיבת חיצים שבאיתמר ממשיכה לגדול, יחד עם גדילתו ופריחתו של היישוב. אנחנו מצדיעים לכל הרצים שהגיעו והשתתפו, ושמחים ביוזמות המבורכות שצומחות במוסדות היישוב".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com