פתיחת שנת הלימודים האקדמית: איפה הסטודנטים מרוצים יותר? - 0404
פתיחת שנת הלימודים האקדמית: איפה הסטודנטים מרוצים יותר?

פתיחת שנת הלימודים האקדמית: איפה הסטודנטים מרוצים יותר?

306,600 סטודנטים יפתחו היום (א') את שנת הלימודים תשע"ט במוסדות האקדמיים, ובהם 230,800 בלימודי תואר ראשון, 63,400 סטודנטים לתואר שני, 11,400 לתואר שלישי וכאלף סטודנטים ללימודי תעודה.

סקר של התאחדות הסטודנטים, שמתפרסם לרגל פתיחת שנת הלימודים, מראה את מידת שביעות הרצון של הסטודנטים מהמוסדות הלימודיים שלהם, וגם מה הם חושבים על הכנתם על ידי המוסדות לשוק העבודה. לטענת הסטודנטים, מערך ההשכלה הגבוהה נכשל בהכנתם לשוק התעסוקה.
 
הסטודנטים התבקשו לענות על השאלה עד כמה תוכנית הלימודים מכינה את הבוגרים לעולם האמיתי ולשוק העבודה. 64% מהסטודנטים חשים שהמערכת האקדמית לא מכינה אותם באופן מיטבי לשוק התעסוקה.
 
עוד עולה כי סטודנטים מאמינים שהנושא החשוב ביותר שיש לטפל בו הוא חיזוק החיבור בין הלימודים לשוק התעסוקה. הנתון זהה לזה של השנה הקודמת. במקביל, אחוז זהה של סטודנטים דיווח כי הוא מרוצה מרמת הקורסים באקדמיה.

במקום האחרון: אוניברסיטת בן גוריון

על פי הדירוג הכללי, במקום ה-33 וההאחרון בסקר שביעות הרצון נמצאת אוניברסיטת בן גוריון, עם ציון ממוצע של 3.16 בלבד. גם הדירוג של אוניברסיטת תל אביב אינו מחמיא (24, ציון של 3.4) וכך גם זה של אוניברסיטת אריאל (מקום 30, ציון 3.3). לעומתן, במקום הראשון בטבלה נמצא המרכז האקדמי רופין (4.12), לפני האוניברסיטה הפתוחה ומכללת תל חי.

 
אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com