מתפוצץ לנו בפרצוף: חוסר הטיפול בבלוני הטרור הפריח אותם לרחבי הארץ - 0404
מתפוצץ לנו בפרצוף: חוסר הטיפול בבלוני הטרור הפריח אותם לרחבי הארץ 0404

מתפוצץ לנו בפרצוף: חוסר הטיפול בבלוני הטרור הפריח אותם לרחבי הארץ

בלוני תבערה ונפץ בירושלים, בת ים, שדרות, קריית גת, גבעת ברנר, מעלה מכמש, מודיעין, ראשל״צ ועוד ועוד, הם תוצאה ישירה של אוזלת יד ביטחונית בגבול רצועת עזה.

הבלונים הם רק דוגמא. לפני כשנה וחצי, כאשר מחבלים בודדים התפרעו בגבול רצועת עזה, הבלגנו. קודם לכן, ידענו לבצע ירי הרחקה וגם לפגוע ברגלו של מחבל כזה או אחר ואז קיבלנו שקט ארוך, אלא שבצבא ההגנה לישראל החליטו שמספיק – לא צריך לטפל בטרור. מספיק לשלוח כמה הודעות לתקשורת על טיפול בסוגייה והכל יהיה בסדר. כך, קיבלנו עשרות אלפי מחבלים על הגדרות, מטעני חבלה, רימונים, חדירות לשטח הארץ, הצתת עמדות צבאיות ועוד.

כך קורה בדיוק עם הבלונים. כאשר שר הביטחון והרמטכ״ל מכריזים כי לא יפגעו במפריחי הבלונים, אלא במחבלים ששלחו אותם (כן, שמענו את הבדיחה), הם רק גרמו לכך שאלפי בלונים יתעופפו מעלינו ויפלו ברחבי הארץ. קשה לכתוב את הדברים, אך מי שאשם בהתגברות טרור הבלונים ונפילת בלונים ברחבי ארצנו, זו מערכת הביטחון שלא טיפלה בטרור.

איך מסתכלים עלינו המחבלים? הם עושים מה שבא להם ואנחנו מגיבים בעיקר עם מפוחי אוויר ומים. בלתי נתפס. אם חוליית מחבלים אחת, המשגרת בלונים, היתה מחוסלת בטיל ממוקד, לא היינו רואים כאן אפילו בלון אחד.

כאשר כתבתי כאן לפני כמה חודשים כי זה רק עניין של זמן עד שבלונים ייפלו גם במרכז הארץ, זלזלו בדברים.

משטרת ישראל לא יודעת כעת כיצד לפעול: בכל יום היא שולחת את חבלניה לטפל בבלונים שנופלים ברחבי הארץ, אך היא לא יכולה לטפל בטרור הזה, שאותו היה חייב צה״ל למגר – טרור שאותו היו חייבים ראש הממשלה ושר הביטחון לחסל.

זו הזיה שלא חלמו עליה כלל. אל תתבלבלו, עוד תראו בלונים במקומות שונים, בעיקר ביישובים הסמוכים לכפרים ערביים.

הגב

avatar
  Subscribe  
Notify of
אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com