סיכום חדשות השבת - 0404
+
צילום: צ׳רלי מור יוסף, יערן קק״ל

סיכום חדשות השבת

כוחותינו חיסלו עם כניסת השבת מספר מחבלים שחצו את גדר המערכת בגבול רצועת עזה והתקרבו לעמדה מאוישת של צה"ל. כתבת חדשות 0404, נועה מגיד, מוסרת כי החיסול בוצע לאחר שמספר מחבלים טיפסו על גדר המערכת והניחו מטען חבלה שהתפוצץ, גרם לשריפה ופער חור דרכו חדרו כ-20 מחבלים – מרביתם שבו על עקבותיהם מבלי שנפגעו. בהתפרעויות הטרור שנערכו אתמול (שישי) לאורך גבול הרצועה השתתפו כ-15,000 מחבלים שהבעירו צמיגים, יידו אבנים, השליכו מטענים, רימונים ובקבוקי תבערה. כוחותינו הגיבו באמצעים לפיזור הפגנות ובירי בהתאם להוראות הפתיחה באש לעבר מחבלים שסיכנו את חייהם. לטענת הערבים, שבעה מחבלים חוסלו ו-252 נפצעו.

דובר צה"ל

מטען חבלה שהוסתר בתוך קרטון וחובר לבלונים אותר הבוקר במושב בשטח המועצה האזורית אשכול. כתב חדשות 0404, ליעם גולן, מוסר כי חבלן שהוזעק למקום נטרל את המטען.

בטחון אשכול

לוחמי אש, צוותי קק"ל ורט"ג פעלו אחר הצהריים בשריפה שהוצתה ביער בארי כתוצאה מטרור בלוני התבערה. במהלך סוף השבוע הוצתו יום מ-12 שריפות כתוצאה מטרור הבלונים.

בלון תבערה אותר הבוקר בשכונת עין כרם בירושלים, נאסף על ידי אזרח ונמסר לניידת משטרה, שבה הבחין במהלך נסיעתו. כתבת חדשות 0404, נועה מגיד, מוסרת כי חבלני המשטרה אספו את הפריט ושוטרים ערכו סריקות במקום מציאתו.

בלון תבערה אותר אמש בכביש 38, סמוך לבית שמש וטופל על ידי שוטרים וחבלנים של משטרת ישראל. כתב חדשות 0404, ליעם גולן, מוסר שבמשטרה "קוראים לציבור לנקוט במשנה זהירות בכל הקשור לחפצים חשודים העלולים להכיל בקרבם חומר נפץ ו/או חומרי בעירה ולסכן את שלום הציבור".

זגזוג ביטחוני: שר הביטחון, אביגדור ליברמן, הורה אמש על עצירת הזרמת הדלקים לרצועת עזה, זאת בעקבות ההתפרעויות הטרור הקשות שהתרחשו לאורך גדר המערכת. מלשכת השר נמסר כי "ישראל לא תסבול מצב שבו מצד אחד מתאפשרת כניסת מכליות דלק לעזה ומנגד מופעלים טרור ואלימות כנגד חיילי צה"ל ואזרחי ישראל. ארגון חמאס ממשיך לברך על כל פיגוע טרור ומעודד ביצוע פיגועים נגד אזרחי ישראל".

מחבל כבן 19, חמוש בסכין, נעצר אמש במעבר אליהו על ידי הבודקים הביטחוניים של רשות המעברים במשרד הביטחון. כתב חדשות 0404, ליעם גולן, מוסר כי במהלך תשאולו הודה המחבל שהגיע למקום בכדי לבצע פיגוע דקירה והוסיף "באתי להרוג יהודים".

משרד הבטחון

השגרירה היוצאת של ארצות הברית באו"ם, ניקי היילי, הודיעה אמש על הסכמתן של ישראל וסוריה לפתיחה מחודשת של מעבר קוניטרה. כתבת חדשות 0404, נועה מגיד, מוסרת כי המעבר יופעל בסיוע משקיפי האו"ם בהתאם להסכם הפרדת הכוחות בין ישראל לסוריה משנת 1974.

שני בני אדם נהרגו בצהריים, אחד נפצע אנוש, נוסף בינוני עד קשה ושלושה קל בתאונת דרכים בין שלושה כלי רכב בכביש 25, בין צומת צפית לצומת הערבה.

דוברות מד"א

גבר כבן 70 טבע הבוקר למוות בחוף סירונית בנתניה. פרטים נוספים בידיעה נפרדת בחדשות 0404.

שתי נשים כבנות 54 ו-23 נפצעו בצהריים באורח קשה וגבר כבן 55 בינוני בתאונת דרכים בין שני כלי רכב בכביש 90, סמוך לצומת כ"ח.

רוכב אופנוע כבן 25 נפצע אמש באורח קשה ורוכב נוסף כבן 19 בינוני, לאחר שנפגעו מרכב ברחוב מנחם אוסישקין בירושלים.

רוכבת אופנוע כבת 35 נפצעה בצהריים באורח בינוני ורוכב נוסף קל, לאחר שנפגעו מרכב בכביש 899, סמוך לקיבוץ אדמית שבשטח המועצה האזורית מטה אשר.

תיעוד מבצעי מד"א

צעיר כבן 19 נפצע אחר הצהריים באורח בינוני, לאחר שנדקר במהלך קטטה ברחוב הטיילת בראשון לציון.

רוכב אופנוע כבן 50 נפצע הבוקר באורח בינוני, לאחר שהתהפך ביישוב הקהילתי שחרות שבשטח המועצה האזורית חבל אילות.

משטרת ישראל פתחה אחר חצות בחקירת נסיבות יידוי האבנים לעבר רכב ערבי סמוך לצומת תפוח. כתבת חדשות 0404, נועה מגיד, מוסרת כי אישה ערביה שנסעה עם בעלה ברכב, נפגעה בראשה, פונתה לבית החולים ומאוחר יותר נאלצו הרופאים לקבוע את מותה.

המשטרה הפולנית מנסה לזהות ולאתר שלוש נערות מקומיות שהצטלמו בכניסה למחנה ההשמדה אושוויץ-בירקנאו כשהן מצדיעות במועל יד.

בפייסבוק התייחסו אמש לדיווחים מוקדמים יותר על כך שהתרחשה פריצה לכ-50 מיליון משתמשים של הרשת החברתית ומסרו כי "אנו יודעים שמספר האנשים שהושפעו מהפריצה נמוך יותר משחשבנו בתחילה – נתונים של כ-30 מיליון איש אכן נגנבו. פעלנו מסביב לשעון בכדי לבדוק את בעיית האבטחה, גילינו אותה ותיקנו אותה כבר לפני שבועיים. אנו ממשיכים לחקור את המקרה".

ארצות הברית: מספר ההרוגים מפגיעת הוריקן "מייקל" עלה במהלך סוף השבוע ל-18. רבים עדיין מוגדרים כנעדרים וכמנותקי קשר.

לפחות חמישה מטפסי הרים מדרום קוריאה ושלושה מקומיים נהרגו בעקבות סערה קשה שפקדה את המחנה בו שהו בנפאל.

רעידת אדמה חזקה בעוצמה של 6.7 דרגות הורגשה בצהריים באזור האיים הקוריליים שבמזרח רוסיה.

התחזית: מחר, יום ראשון, צפויה עלייה קלה במעלות החום ברחבי ארצנו שישובו להיות רגילות לעונה. בשני צפוי מזג אוויר דומה ובשלישי תורגש התקררות קלה עם סיכוי לגשם מקומי בעיקר בצפון.

נתקלתם באירוע חשוב ואתם רוצים לדווח עליו? שלחו הודעה פרטית למספר הסלולרי של חדשות 0404: 054-3070000. (ניתן לשלוח אלינו הודעת וואטסאפ או הודעת סמס). מערכת חדשות 0404 אינה מפעילה קבוצת וואטסאפ. (נא לא לפנות בעניין קבוצת וואטסאפ).

ניתן להוריד ללא כל עלות את אפליקציית חדשות 0404 מחנויות גוגל ואפל.

את סיכום חדשות השבת ערך מקסים לנגו.

שבוע טוב ובשורות טובות,
מערכת חדשות 0404