נמר פרסי חדש הגיע לספארי ברמת גן שמבקשים עזרת הציבור בבחירת שמו - 0404
נמר פרסי חדש הגיע לספארי ברמת גן שמבקשים עזרת הציבור בבחירת שמו שי בן נפתלי

נמר פרסי חדש הגיע לספארי ברמת גן שמבקשים עזרת הציבור בבחירת שמו

נמר מתת המין הפרסי הגיע לספארי, מדובר בתת מין שנמצא בסכנת הכחדה עולמית ממנו נותרו בעולם בסך הכל כ-1300 פרטים הנמצאים באזורים מקוטעים ואינם יכולים להיפגש. בכל אזור ישנם לא יותר מ-250 נמרים.
בגני החיות שלוקחים חלק בפרויקט הריבוי שלהם נותרו 100 בלבד.

את שמו של הנמר שהגיע מיוון, הוחלט לבחור בדרך ייחודית על ידי שיתוף פעולה בין הגולשים האיראנים לישראלים.

מהספארי נמסר כי, "לפני מספר שבועות הגיע לספארי ברמת גן נמר פרסי חדש מגן החיות אטיקה, שבאתונה, יוון.

הנמר הקטן, בן השנה ושלושה חודשים הצטרף לושתי שלנו בת ה-19.

מטפליו היוונים סיפרו עליו שהוא מאוד ביישן אך נותן אמון במטפליו, אוהב לאכול במיוחד עוף, בשר סוס וארנבונים.

כעת יחל את תקופת ההתאקלמות בחצר ויתרגל לחיים בארץ הקודש. לעת עתה הוא וושתי לא יבלו יחדיו בחצר אלא יחלקו אותה ברוטציה. במידה ויחסיהם יהיו טובים, הם יחלקו את החצר יחד בעתיד.

שי בן נפתלי

בספארי תמיד נהוג לעשות חגיגה גדולה מבחירת שמו של בעל חיים חדש. הפעם כיוון שמדובר בנמר שמוצאו מפרס, איראן, הוחלט להסתייע בד"ר תמר עילם גינדין בלשנית המתמחה בפרסית ובאירן הקדומה והמודרנית, שפנתה באמצעות הרשתות החברתיות לגולשים באיראן בבקשה לסייע לנו במציאת שם מתאים לנמר שנחת אצלנו בישראל!

ההתרגשות מהפוסטים של ד"ר עילם גינדין הייתה כל כך גדולה שעשרות הצעות לשם עבור הנמר החדש החלו לזרום מכל רחבי איראן. כעת, יש ברשותנו רשימת שמות פרסיים בעלי משמעות ואנחנו מבקשים את הציבור הישראלי להכריע ולבחור את השם מתוך הרשימה הזאת.

לשיתוף הפעולה המיוחד הזה והראשון מסוגו יש ערך רב, הנמר הפרסי הוא קרוב המשפחה של הנמרים שחיו בעבר בישראל ונכחדו לגמרי ובדרך זו ניתן לעורר את המודעות למצבם העגום של הנמרים בטבע. הספארי, כמו גן החיות של טהרן, לוקח חלק בתכנית הרבייה של הנמרים הללו ואנו מקווים כי בעתיד גם הנמר החדש יעמיד צאצאים.

הנמר החדש והבקשה לקחת חלק בבחירת שם לנמר מישראל, ריגשו גולשים רבים מאיראן ותמיד נדמה כי בעלי החיים מהווים גשר בין בני האדם על אף המרחק הפיזי או המנטלי ביניהם ומקרבים לבבות".

השמות המובילים:

* רסתם (Rustam / Rostam) – גיבור השאה נאמה, שעוטה פרוות נמר.

* כורש.

* כנדלוס (kandeloos) – שם של כפר שיש עליו אגדה שאחת מבנות הכפר התאהבה בנמר.

* ראמבֹּד – מלאך השלווה.

* אזאדי (חירות).

* אמיד (omid) – תקווה.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com