נתניהו סייר במשחתת האמריקנית העוגנת בנמל אשדוד: "ביטוי לתמיכה המלאה של טראמפ במדיניות שלנו" - 0404
נתניהו סייר במשחתת האמריקנית העוגנת בנמל אשדוד: Marc Israel Sellem/POOL

נתניהו סייר במשחתת האמריקנית העוגנת בנמל אשדוד: "ביטוי לתמיכה המלאה של טראמפ במדיניות שלנו"

ראש הממשלה בנימין נתניהו ורעייתו שרה סיירו על סיפונה של משחתת הצי האמריקאי USS ROSS אשר עוגנת בנמל אשדוד יחד עם שגריר ארה”ב בישראל דיוויד פרידמן ורעייתו. במהלך ביקורו על האונייה סייר רה"מ באונייה ובגשר הפיקוד, נפגש עם קציני ומלחי האונייה, וכן נשא דברים באירוע לכבוד חגיגות יום ההולדת ה-243 של חיל הים האמריקאי.

נתניהו: "זהו רגע מרגש עבורי להיות על ספינת חיל הים האמריקני רוס יחד עם השגריר דייוויד פרידמן ורעייתו תמי, עם הגנרל מרטין, השר כ"ץ, מפקד חיל הים אלוף שרביט ועם רעייתי שרה. כשנבחרתי לראשות הממשלה בפעם הראשונה, לפני 22 שנים, זמן קצר לאחר מכן ביקרה בישראל נושאת מטוסים אמריקנית. זה היה ביקור שנחקק בזיכרון, לראות את הכוח האדיר של אמריקה.

עבר מאז זמן מה, אך המסורת הזאת התחדשה לאחרונה וכפי שאמר המפקד קולס, זהו הביקור הראשון באשדוד של ספינת מלחמה אמריקנית ב-19 שנים. זה קורה בתקופה שבה הערכים והאינטרסים שלנו נתונים במבחן, אך אין כמו הברית בין אמריקה לישראל שמוצאת ביטוי בדרכים רבות, אך בעיקר בשיתוף במודיעין צבאי ובשיתוף פעולה צבאי נגד טרור ונגד התוקפנות של איראן באזור.

אנו מחויבים למנוע מאיראן להרחיב את האימפריה שלה. עליהם לשוב לאיראן – לצאת מסוריה, לצאת מתימן, לצאת מעיראק ולחדול מחרחור מלחמה והפצת אומללות. הם מפיצים סבל בכל מקום אליו הם הולכים.

זאת מחויבות שהנשיא טראמפ הביע פעמים רבות. הוא הביע את תמיכתו בזכותה של ישראל להגן על עצמה כנגד תוקפנותה של איראן נגד ישראל בסוריה. הוא אמר: אנחנו מגבים אתכם במאה אחוז. אני מאמין שהביקור הזה מביע את המחויבות הזאת בבהירות כה רבה, ואת השותפות הזאת בצורה כה טובה. 

העוצמה הימית הצבאית של אמריקה שינתה את העולם. היא מגנה על העולם. היא כוח לחירות. אנו אומרים שאנו מחויבים לעקרונות של חופש וחירות, אך אם אין יכולת להגן על החירות, המחויבות הזאת ריקה מתוכן.

מאז שאמריקה הפכה להיות המעצמה הגדולה בעולם, היא מקרינה את העוצמה שלה, שהיא כוח החירות, לארבע רוחות שמיים. אנו יודעים כיצד היה העולם במחצית הראשונה של המאה ה-20 כשאמריקה לא הייתה המעצמה החזקה בעולם וסבלנו את הטרגדיות הגדולות בהיסטוריה. אך במחצית השנייה של המאה ה-20 ועד היום, זאת עוצמה אמריקנית שמגנה על עקרונות אמריקניים שהם עקרונות אוניברסליים שאנו בישראל שותפים להם. והעקרון הראשון במעלה הוא עקרון החירות. התפקיד שמשחק חיל הים האמריקני בכך הוא עצום.

אני מבקש להודות לכם בשם האנשים החופשיים בכל מקום, אך במיוחד בשם האנשים החופשיים של הדמוקרטיה שנקראת ישראל, בעלת הברית הטובה ביותר שלכם בעולם. תודה וברוכים הבאים לאשדוד".

עם הגעתו למשחתת אמר ראש הממשלה נתניהו: "אנחנו כאן בביקור ראשון מזה 19 שנים של משחתת אמריקנית בנמל אשדוד. יש משמעות לביקור הזה. זה מסמל את הברית העמוקה בין ישראל לארה"ב. המשחתת הזאת פועלת מול הטרור בסוריה, והברית בין ישראל לארה"ב הדוקה מאוד בכל כך הרבה תחומים, הדוקה במיוחד בתחום הביטחוני.

אנחנו נחושים לפעול כדי להגן על עצמנו מול ההתבססות האיראנית הצבאית בסוריה ונגד פעילות הגרורות שלה. הנשיא טראמפ נתן תמיכה מלאה למדיניות שלנו והעובדה שהמשחתת הזאת מבקרת כאן היום זה ביטוי לאותה תמיכה אמריקנית.

אני חושב שהמסר הזה נקלט ברחבי המזרח התיכון, ואני חושב שהוא נקלט אפילו מעבר למזרח התיכון. אני רוצה לומר דבר נוסף – היום חשפנו מנהרה נוספת, אנחנו בשיטתיות מפרקים את היכולת המנהרתית של חמאס, הם צריכים להבין שלא כדאי לנסות אותנו.

ובאשר ליהודה ושומרון – אנחנו נחושים לפעול נגד הטרור בכל מקום, למצוא את המרצחים, למצוא את המפגעים – אנחנו פועלים בכל המרחב – סוריה, עזה ובמקומות רבים אחרים שלא אפרט, בכל הנחישות הדרושה כדי לשמור על ביטחון ישראל".

הגב

avatar
  Subscribe  
Notify of
אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com