תא"ל וינטר: "אני מקבל על עצמי את התפקיד בענווה רבה ובתחושת שליחות" (וידאו) - 0404
צילום: דובר צה"ל

תא"ל וינטר: "אני מקבל על עצמי את התפקיד בענווה רבה ובתחושת שליחות" (וידאו)

תת-אלוף עופר וינטר מונה היום (חמישי) למזכיר הצבאי של שר הביטחון אביגדור ליברמן בטקס שנערך במחנה הקריה בתל אביב, במעמד השר, הרמטכ"ל, מפקדים, בני משפחה ומוזמנים נוספים.

תא"ל וינטר מחליף בתפקידו את תא"ל יאיר קולס שמילא תפקיד זה במהלך חמש השנים האחרונות. קולס יפרוש מהצבא לאחר 31 שנות שירות.

שר הביטחון, אביגדור ליברמן, אמר במהלך הטקס כי "תפקיד המזכיר הצבאי לשר הביטחון הוא מהמורכבים והמשפיעים על ביטחון מדינת ישראל. קולס, אתה אחד הקצינים האיכותיים והערכיים שפגשתי. איש נטול פניות, עם ניסיון ויושר מקצועי שסרגל עקום לידו. תודה על תרומתך העצומה לשר הביטחון ולמדינת ישראל. לך עופר יש את כל הניסיון המבצעי והכישורים האישיים כדי לבצע בהצלחה את התפקיד הכל כך רגיש הזה. אין לי ספק שכך יהיה".

הרמטכ"ל, רב-אלוף גדי איזנקוט, אמר כי "המזכיר הצבאי לשר הביטחון הוא תפקיד מיוחד, התפקיד מחייב גישה מקצועית, מסורה, נטולת פניות, שמחפשת רק את ביטחון מדינת ישראל. לתפקיד הזה מתמנה היום עופר וינטר. עופר, מפקד שדה מצטיין שעבר את כל התפקידים הקרביים שצה"ל יודע להציע לטובי המפקדים שלו. יש לך את כל הכלים לעשות את התפקיד הזה בצורה מקצועית, ממלכתית, ומההכרות איתך כך תעשה, ואני מאחל לך בשם כל הפורום הצלחה גדולה בתפקיד. ההצלחה שלך היא הצלחה של צה"ל ושל ביטחון מדינת ישראל. באופן שבו מבצעים את התפקיד הזה, מתוך ניסיון, יש השפעה גדולה מאוד על העשייה הביטחונית, על העשייה הצבאית, עם אפשרות להשפעה גם במעגלים הרבה יותר רחבים. אני מאחל לך הצלחה גדולה".

תא"ל וינטר אמר כי "מאז סוכמתי לתפקיד המזכיר הצבאי, התחלתי בתהליך למידה בו נחשפתי לחשיבות התפקיד, למרכזיותו, למורכבות שבו ולרגישות הנדרשת. מתוך הבנה זו, אני מקבל על עצמי את התפקיד בענווה רבה ובתחושת שליחות. שר הביטחון, אני מודה לך על האמון שנתת בי בבחירתי לתפקיד מזכירך הצבאי, אני מתחייב לעשות כל שביכולתי להיות לך לעזר. הרמטכ"ל, תודה על ההזדמנות להתמודד על תפקיד זה, אני מברך על הזכות לבצעו".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com