הקאות, שלשולים וחום בבסיס בדרום. אם לחיילת: "מגישים להם ביצים עם תולעים" - 0404
+

הקאות, שלשולים וחום בבסיס בדרום. אם לחיילת: "מגישים להם ביצים עם תולעים"

בתאל מנור, אם לחיילת המשרתת בבסיס סיירים בדרום ארצנו, שיתפה פוסט בעמוד הפייסבוק שלה ובו היא מראה סרטון וידאו הצולם בחדר האוכל בבסיס בו בתה נמצאת. בסרטון ניתן לראות ביצים עם תולעים.

בשיחה עם חדשות 0404 סיפרה מנור כי הסרטון אינו כל הסיפור: "לא פעם", סיפרה. "קיבלו החיילים לחם ועליו עובש, מנות שבתוכן חרקים ואפילו נראו סירי אוכל ולידם עכברים מטיילים". עוד סיפרה מנור כי בתה ועוד חיילים רבים בבסיס שלה סובלים כבר שבועות מהקאות, חום ושלשולים.

מנור ניסתה לפנות לגורמים בבסיס שיעזרו אך ללא הועיל. כמוצא אחרון פנתה מנור לרשת החברתית ופרסמה את הסרטון וזאת במטרה להגיע לגורם הנכון שיטפל בבעיה מהשורש.

וכך כתבה מנור: "הבת שלי הגדולה החליטה להיות לוחמת להתגייס לטירונות קרבית, לעשות שירות משמעותי! לתרום למדינה באופן מקסימאלי בתקופת השירות ואין גאה ממני! אבל – ואבל ענקי – מה שאתם רואים כרגע בסרטון זו עוד ארוחת בוקר שגרתית!! ביצה קשה עם תולעים!

זה שום דבר.. אין פה את הלחם עם העובש, הסירים שעכברים מטיילים לידם, מנות מעורבבות עם חרקים ועוד..! עכשיו ברור לי מדוע פלוגה שלמה של חיילים כבר שבועות סובלים מהקאות שלשולים וחום!!

ואני מגוללת בעדינות רבה ובלשון המעטה וזהירה ביותר את מה שקורה שם – בבסיס המוציא לוחמים קרביים שאמור לדאוג לתזונתם ובריאותם של ילדינו הלוחמים 😰 אנו ההורים מיואשים, דואגים וחסרי אונים! גם פניותינו לגורמים כאלו ואחרים לא הועילו עד כה.

זה היחס שהחיילים מקבלים לאחר לילות שלמים של אימונים עם נשק חם! חוזרים לארוחות של אוכל רקוב ומקולקל וחמור מכך – אוכל שיש בו כדי להביא זיהומים ומחלות ולגמור להם את הבריאות!!

זאת מבלי להיכנס ולספר על מצבן הרפואי/הבריאותי של החיילות שלא מקבלות שום התייחסות נאותה וטיפול רפואי עד שנופלות מהרגליים עקב שברי מאמצים וכולי…

חשוב לציין – לא הייתי משתפת אילו היה מדובר באירוע חד פעמי!! למעשה זה האוכל השגרתי בבסיס טירונים קרביים בדרום!".

מדובר צה"ל נמסר כי, ״מגוון פעולות ממוקדות מתבצעות במטבח בבסיס סיירים על מנת לשפר את התנאים בו, ביניהם: הדברת מזיקים, מסדרים לשמירת כשירות המטבח, ביקורות, ושיפוץ ראשוני שנעשה לאחרונה. בחודשים הקרובים אף עתיד המטבח להכנס לשיפוץ תשתיות כולל.

בנוסף, הוסיפה זרוע היבשה תקני קבע לשיפור המענה במטבח, ומונו בעלי תפקידים חדשים אשר יכנסו לתפקידם בתקופה הקרובה.

באשר למקרה הנ״ל, הוא לא הועבר לידיעת המפקדים בצירים המקובלים ולא בוצעה פניה לגורמי המטבח בנושא״.