פרופ' למשפטים בעברית: הרצח בברקן מזעזע - הוא דומה מאוד למעשי הרצח שצה"ל מבצע בדרום - 0404
פרופ' למשפטים בעברית: הרצח בברקן מזעזע – הוא דומה מאוד למעשי הרצח שצה

פרופ' למשפטים בעברית: הרצח בברקן מזעזע – הוא דומה מאוד למעשי הרצח שצה"ל מבצע בדרום

אלון הראל, פרופסור למשפטים באוניברסיטה העברית, השווה בין הפיגוע הרצחני בברקן לפעולות של כוחותינו בדרום וטען כי הפיגוע בברקן דומה ל"מעשי הטבח" של צה"ל. הראל הוא ממארגני כנס בנושא "הכיבוש".

את ההשוואה המקוממת כתב בתגובה לשיתוף כתבת אתר ערוץ 20 בעמוד הפייסבוק שלו, בה צוטט איש התקשורת שי גולדן שהצר על ההצדקות משמאל לפיגוע המזעזע שגבה את חייהם של קים לבנגרונד-יחזקאל הי"ד וזיו חג'בי הי"ד.

"זה ללא ספק רצח בדם קר", כתב הראל, "בכך הוא דומה מאוד למעשי הרצח שצה"ל מבצע בגבול הדרום. הגיע העת להפסיק את מעשי הטבח".

כשאחד הגולשים הגיב בפליאה כיצד ייתכן שפרופ' למשפטים עורך השוואה בין "טרוריסטים לבין חיילים שמגנים על אזרחים", השיב הראל: "אני לא מאשים את החיילים אלא את הממשלה שלהם".

אלון הראל, ויקיפדיה

בתגובה לגולשת אחרת שהתקוממה מההשוואה ענה הראל כי "הרצח הזה הוא אכזרי ואולם לצערי יש יום יום מעשי רצח של צה"ל ללא סיבה אמיתית של ילדים". בהמשך טען כי הצבא השתנה ושכיום "יש עדויות די מחליאות על זלזול בוטה בחיי אדם כאשר מדובר בערבים".

כנס בנושא "הכיבוש" על חשבון משלם המסים

בסוף החודש יתקיים באוניברסיטה העברית כנס בנושא "החיים תחת הכיבוש" בפקולטה למשפטים באוניברסיטה העברית בירושלים שהראל הוא ממארגניה. יש לציין כי חלק מתקציב האוניברסיטה העברית, בדומה לשאר מוסדות ההשכלה הגבוהה הציבוריים בישראל, מגיע מכספי ציבור.

עפ"י הפרסומים, הכנס יעסוק ב"השלכות הכיבוש על ממדים שונים בחברה הישראלית". כשתכליתו היא "לבחון את ההשפעה העמוקה של הכיבוש על החברה הישראלית והערבית בישראל ובשטחים".

לאחר החשיפה, פרופסור אלון הראל פרסם בעמוד הפייסבוק הפרטי שלו התנצלות ואמר כי הוא מצר על הדברים שנאמרו.

הראל: "ההתבטאות שלי בעניין הרצח בברקן וההשוואה בינה לבין מעשי ההרג בדרום הייתה התבטאות מגונה ואני מצר עליה. היא נאמרה לאחר שבמשך ימים אחדים נחשפתי להתקפות שיטנה בשל הכנס שאני מארגן באוניברסיטה העברית בנושא חיים תחת הכיבוש. התקפות אלה בהם נשלחתי אחר כבוד למחנות ריכוז, תוארתי כנאצי וכרוצח המונים, אוטואנטישמי ועוד מרטו את עצבי וגררו אותי שלא מרצוני לתגובה החריפה והבלתי מוצדקת. אני מצר על כך מאוד".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com