חברת החשמל מתרגלת הערכות לחורף: "רעם בחורף 2018" - 0404
חברת החשמל מתרגלת הערכות לחורף: 0404

חברת החשמל מתרגלת הערכות לחורף: "רעם בחורף 2018"

חברת החשמל מתרגלת ביממה האחרונה התמודדות עם שורה של אירועי קיצון מסערה ועד ירי טילים על ישראל. החברה נערכת כל הקיץ לחורף והתרגיל הוא הישורת האחרונה לבדיקת ההיערכות הן ברמת התשתיות והן ברמת קבלת ההחלטות ועד הקשר שלנו עם הלקוחות תוך הקפדה על שקיפות ושיתוף במידע.

כחלק מההערכות, החברה מתרגלת שורה של תרחישי מזג אוויר קיצוניים, רוחות עזות, סופות ברקים וגשמים  המשפיעים על רשת החשמל , פגיעה בתשתיות ובאספקת החשמל הסדירה ,  כשברקע מתרחשים במקביל גם שורה של אירועים בטחוניים , אירועי חומרים מסוכנים ואירועי סייבר.

במסגרת התרגיל נבחנה ההתמודדות עם צמצום באספקת גז ומעבר לדלקים חלופיים בקצב מהיר , ותורגלו מצבים שחייבו הזרמת כלים כבדים לשטח , העברת עובדים מאזור לאזור על פי צורך , חילוץ.צוותי עבודה ,מתן פתרונות טכנולוגיים בשטח וכן ערוצי הקשר עם הציבור ועם התקשורת. 

התרגיל נוהל על ידי מנכ״ל החברה עופר בלוך וההנהלה הבכירה ממטה השליטה והבקרה של החברה , בשילוב גורמים חיצוניים, בהם: רח״ל, משרד האנרגיה,  נתג״ז, משטרה, פקע״ר, כב״ה ועוד. במהלך התרגיל שולבו גם תרגילי שטח ״רטובים״ אשר כללו כיבוי אש, דליפת חומרים מסוכנים, שיקום תשתיות וחילוץ לכודים. 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com